Żłobek z nową dyrektor.

Żłobek z nową dyrektor
wiadomość pochodzi z:  „Ziemia Sochaczewska”

Izabella Maria Bińkowska stanowisko dyrektora Miejskiego Żłobka Integracyjnego objęła 3 lipca. Jednym z pierwszych wyzwań nowej szefowej było zapewnienie dzieciom opieki przez całe wakacje. Żłobek odszedł od tradycyjnej miesięcznej przerwy w pracy ogłaszanej na przemian w jednym roku w lipcu, w następnym w sierpniu. A jak kadra radzi sobie w czasach walki z Covid-19?

– Nie pozwalam sobie na obawy związane ze szczególną sytuacją epidemiczną. Priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa podopiecznym i we współpracy z rodzicami robimy wszystko, by wypełnić zalecenia sanitarne. Udaje się to robić, bo żłobek ma świetnie zorganizowany zespół, profesjonalny i oddany opiece nad dziećmi – mówi Izabella Bińkowska.

W żłobku w mocy pozostają wszelkie wytyczne związane z epidemią. Dzieciom na wejściu do sali mierzona jest temperatura. Z sal zabrano dywany. Podopieczni bawią się jedynie zabawkami łatwymi w dezynfekcji, jak klocki czy książeczki sensoryczne.   Komunikacja z rodzicami odbywa się drogą mailową lub telefonicznie, by nie musieli wchodzić na teren żłobka. Pierwszym większym wyzwaniem było przeprowadzenie adaptacji nowych podopiecznych na zupełnie nowych zasadach.

– Dzieci były przyjmowane pojedynczo w dwudziestominutowych   odstępach – mówi dyrektor Bińkowska. – Z oczywistych względów musiały być sprawnie przejmowane od rodziców. Wszystko udało się przeprowadzić zaskakująco dobrze. Szybko zainteresowaliśmy maluchy nowym miejscem i wciągnęliśmy do zabawy.

Jak się okazuje, największa fala obaw przed koronawirusem jest wyraźnie za nami.

– Rodzice są w większości spokojni o swoje pociechy. Zdarzyło się jedynie kilka rezygnacji związanych z sytuacją epidemiczną. Wszyscy rodzice, których dzieci zakwalifikowały się do żłobka zostali poinformowani o specjalnych zasadach, które obecnie u nas panują. Jeśli czegoś się obawiamy, to zbliżającego się sezonu zachorowań. Dzieci będą chorowały między listopadem a styczniem tak, jak ma to miejsce co roku. To będzie test dla wszystkich naszych nadzwyczajnych procedur, ale też dla rodziców, którym regularnie przypominamy, by do żłobka przyprowadzali tylko zdrowe maluchy – podkreśla dyrektor Bińkowska.

Izabella Bińkowska jest zdania, że sochaczewski żłobek działa bardzo dobrze. Jeśli czegoś jeszcze mogłaby sobie życzyć, to w przyszłości jego rozbudowy. Lista dzieci oczekujących na przyjęcie do placówki nie robi się krótsza, a zainteresowanie miejscami w żłobku jeszcze bardziej wrośnie po zakończeniu budowy nowych osiedli, w tym kilku bloków projektowanych na polach czerwonkowskich.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz