Złapali pijanych kierowców.

ZABORÓW-PODKAMPINOS –  Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy w Starych Babicach oraz posterunku w Lesznie tuż przed majówką uniemożliwili dalszą jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom.

W pierwszym przypadku podczas patrolu lesznowskiej gminy policjanci zatrzymali w Zaborowie do kontroli drogowej kierującego roverem. Mężczyzna poruszał się ul. Wiosenną. W trakcie interwencji funkcjonariusze sprawdzili alkotestem jego trzeźwość. Badanie wykazało, że miał on aż 3,1 promila alkoholu w organizmie. Pijanemu kierowcy grozi za to do dwóch lata pozbawienia wolności.

Z kolei policjanci z posterunku w Lesznie podczas patrolu drogowego na terenie gminy Kampinos zwrócili uwagę na niecodzienny styl jazdy kierowcy hondy. Ich zdaniem mogło to wskazywać, że kierowca może jechać pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze podjęli interwencję w Podkampinosie. Zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Podczas kontroli okazało się, że kierowca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 43-latka do wytrzeźwienia w areszcie. Również temu kierowcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności za jazdę pod wpływem alkoholu. Policjanci obu mężczyznom zatrzymali prawa jazdy.

Oprac. BN

fot.policja

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz