Złamała zasady izolacji i poszła na zakupy.

fot.pixabay
Reklamy
Obywatelka Ukrainy, która przebywała w izolacji domowej, otrzymała w ubiegłą niedzielę informację o tym, że jest zakażona koronawirusem. Zlekceważyła jednak chorobę i wyszła na zakupy. W środę prokurator ogłosił jej zarzut. Kobieta trafi do izolatorium. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

We wtorek policjanci zostali powiadomieni, że 32 – letnia obywatelka Ukrainy, u której w ubiegłą niedzielę potwierdzono zakażenie koronawirusem, wyszła z domu na zakupy.

Mundurowi ubrani w specjalne kombinezony, pojechali do domu w którym mieszka. Kobieta została zatrzymana. Przyznała się do złamania przepisów i opuszczenia miejsca izolacji.

Dzień później prokurator Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie przedstawił jej zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla wielu osób poprzez zagrożenie zarażenia koronawirusem. W trakcie czynności wyjaśniła, że w drodze do sklepu nie miała zasłoniętych ust i nosa, a także nie korzystała z rękawiczek. W sklepie zapłaciła gotówką. Obywatelka Ukrainy będzie przebywać w izolarium w innym mieście. Za popełnione przestępstwo grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. A. Dzik

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz