Zimowe ogrody w nowej formule.

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza młodzież i dorosłych do udziału w Konkursie Piosenki Poetyckiej „Zimowe Ogrody”. Jest to druga edycja konkursu poświęconego poezji śpiewanej. W tym roku eliminacje zostaną przeprowadzone metodą online.

Konkurs „Zimowe Ogrody” skierowany jest do uczniów szkół średnich i dorosłych. Zadaniem uczestników jest przygotowanie własnej interpretacji piosenki poetyckiej wybranego poety lub autorskiego utworu z zakresu poezji śpiewanej. Piosenkę należy nagrać i udostępnić na kanale YouTube. Nagranie, wraz z kartą zgłoszenia, prosimy przesłać na adres mailowy: konkursy.sck@gmail.com w terminie do 26 lutego.

Uczestników   oceni trzyosobowa komisja konkursowa. Pod uwagę będzie brany m.in. dobór repertuaru, interpretacja utworów oraz muzykalność i warunki głosowe wykonawcy. Przewodniczącym jury, podobnie jak w pierwszej edycji, będzie bard piosenki poetyckiej, satyryk, założyciel kabaretu OT.TO – Wiesław Tupaczewski. W decyzjach jurorskich wspierać go będą Jolanta Kawczyńska – instruktor wokalny i teatralny SCK oraz dziennikarka Radia Sochaczew Grażyna Bolimowska-Gajda. Na zdobywców I, II i III miejsca czekają atrakcyjne nagrody pieniężne oraz statuetki wykonane w nowej pracowni SCK – CNC Art. Zdobywca pierwszej nagrody wypromowany zostanie w mediach partnerskich, w tym na antenie Radia Sochaczew, które również wypromuje zwycięską piosenkę. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Wręczenie nagród odbędzie się 5 marca podczas koncertu laureatów w Klubie Kontrast w Sochaczewskim Centrum Kultury w Boryszewie. Koncert zostanie nagrany i udostępniony w konwencji post live na kanale YouTube SCK life oraz na fanpage’u SCK na Facebooku.

Finał konkursu uświetni swoim recitalem muzycznym pieśniarka, kompozytorska i autorka tekstów Antonia Krzysztoń. Organizatorzy zapewniają, że jeśli tylko będzie taka możliwość, koncert odbędzie się z udziałem publiczności.

Więcej informacji w regulaminie konkursu na stronie   sck.sochaczew.pl (zakładka konkursy) oraz telefonicznie pod nr (46) 863-07-68.

Koordynatorzy   konkursu: Jolanta Kawczyńska i Anna Wolińska.

Iza Strzelecka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz