Zimowe konkursy.

fot.pixabay

Choć ciągle nie ma obiecanego przez meteorologów śniegu i zima przypomina raczej jesień lub chłodne przedwiośnie, to jednak dorośli dwoją się i troją, by wypoczynek i w ogóle okres zimy wypełnić swym pociechom najlepiej jak potrafią. Zamiast sanny i śnieżek pozostają jedynie spacery w plener. Póki co zimowe są tylko różne konkursy, które mają niektórym, szczególnie maluchom opowiedzieć, jak wygląda zima i śnieg.

Właśnie z myślą o atrakcjach zimowych zorganizowane są dwa konkursy. Pierwszy przygotowany przez policję na temat zagrożeń w tej porze roku, a drugi przez Sochaczewskie Centrum Kultury przypomina klimat kolędowania i śpiewania świątecznych piosenek.

Śnieżny dekalog

Pod patronatem Biura Prewencji Komendy Głównej Policji zorganizowany został konkurs plastyczno-filmowy, w którym młodzi uczestnicy mają za zadanie zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Policja jest też głównym organizatorem tego konkursu, a partnerami są – Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Tematyką mają być zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego, a także uprawiania sportów zimowych. W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (grupa maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsza grupa w wieku 5-10 lat i starsza kategoria w wieku – 11-16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie pracy konkursowej do 5 marca. Może to być rysunek, plakat lub spot filmowy. Wykonane prace trzeba przesłać na adres – Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa. Do dzieła trzeba dołączyć wypełnioną kartę zgłoszenia podpisaną przez opiekuna, w której poza danymi osobowymi i kontaktem jest zgoda na udział dziecka w konkursie.

Na uczestników czeka wiele atrakcyjnych nagród. Finał konkursu z ogłoszeniem zwycięzców nastąpi 18 marca. Wtedy też zostaną wręczone nagrody.

Kolędowanie w sieci

Natomiast Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej! Kolęda, kolęda”. Organizatorem kolędowej rywalizacji jest Sochaczewskie Centrum Kultury oraz Dziecięco-Młodzieżowy Zespół Pieśni i Tańca „Folklorek”. Konkurs przeprowadzony zostanie w tym roku wyjątkowo online z uwagi na zakaz organizowania imprez masowych z powodu pandemii koronawirusa. Skierowany jest on do solistów – przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Zadaniem jest zaśpiewanie i nagranie jednej kolędy, pastorałki lub piosenki świątecznej. W konkursie przewidziane są 4 kategorie wiekowe. Najmłodsza to przedszkolaki. Druga kategoria to dzieci z klas I-III, trzecia to uczniowie z klas IV-VI, a czwarta to klasy VII – VIII. Nagrania, w postaci linków do Youtube, należy przesłać na mail – konkursy.sck@gmail.com.

Do wysłanego zgłoszenia trzeba obowiązkowo wypełnić i dołączyć kartę zgłoszenia wraz z podpisana klauzulą RODO. W tytule przesłanego maila koniecznie wpisać hasło „Hej kolęda, kolęda”. Termin nadsyłania nagrań konkursowych upływa z 22 stycznia o godzinie 24.00. Rozstrzygnięcie konkursu i przyznanie atrakcyjnych nagród odbędzie się 29 stycznia o 12.00 na stronie internetowej Sochaczewskiego Centrum Kultury i na facebooku.

Organizatorzy obu konkursów liczą na zainteresowanie. Emocji z pewnością nie zabraknie. Jedyne, czego może zabraknąć, to w obu przypadkach braw publiczności dopingującej laureatów w trakcie konkursu i finałowej gali.

Bogumiła Nowak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz