Zeskanuja teren pod lotnisko

fot.pixabay

TERESIN Od 7 kwietnia rozpoczęły się badania geodezyjne w ramach przygotowań do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Zaplanowane jest dokonanie skanerowania laserowego terenu inwestycji w ramach przygotowań do budowy.

Geodeci prowadzą badania w gminach Baranów, Teresin i Wiskitki. Badania te są bezinwazyjne i zaplanowane są na kilka dni. Składają się one z dwóch etapów. Pierwszy prowadzony po drogach publicznych na obszarze przyszłej inwestycji. Samochód pomiarowy z zestawem LIDAR, z laserowym czujnikiem odległości dokonana pomiaru na wyznaczonej trasie przejazdu. W kolejnym badaniu dwa zespoły terenowe wykonają pomiar budynków na terenie gmin Wiskitki i Teresin,  stosując metodę skaningu laserowego. Geodeci obchodzą budynki z zewnątrz, rejestrując dokładną lokalizację i parametry obiektów. W tym przypadku mieszkańcu proszeni są o zgodę na wejście na tereny posesji, by geodeci mogli zeskanować obiekty.

Wykonawcą prac jest firma Global EAST, która współpracuje ze spółką Multiconsult Polska, będącym konsultantem ds. badań terenu. Dane potrzebne są do sporządzenia dokumentacji przedprojektowej CPK.

Oprac. BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz