Żelazowa Wola – Dom Urodzenia Fryderyka Chopina otwarty od 16 lutego.

fot. Muzeum Żelazowa Wola
Reklamy
Od 16 lutego dla zwiedzających dostępny będzie także Dom Urodzenia Fryderyka Chopina i Park w Żelazowej Woli. Muzeum będzie czynne w godz. 10.00-18.00.

Wracają też indywidualne oraz grupowe spacery z przewodnikiem. Będą się one odbywać w każdą sobotę i niedzielę o godz. 11:00, 13:00 i 14:00. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających po zapadnięciu zmroku, będzie barwna iluminacja alei głównej i okolic oficyny chopinowskiej. Przygotowana została ona przez scenografki teatralne Dianę Marszałek-Malicką i Julię Skrzynecką we współpracy z reżyserem świateł Maciejem Igielskim. Iluminacja dostępna będzie do 1 marca.

W trosce o bezpieczeństwo gości i pracowników oraz w celu zachowania niezbędnych wymogów sanitarnych zostały wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu muzeum. Najważniejsze z nich dotyczy limitu liczby zwiedzających. Na terenie parku może przebywać jednocześnie maksymalnie 600 osób, z kolei do oficyny chopinowskiej będą mogły wejść małe grupy do 10 osób. Ponadto na terenie muzeum przygotowane zostaną stanowiska ze środkami dezynfekującymi dla zwiedzających. Rekomendowany jest zakup biletów online. Wejściówki dostępne są na stronie: bilety.nifc.pl. Pracownicy muzeum apelują o zachowanie niezbędnych środków ostrożności: odpowiednich odstępów między osobami, noszenie maseczek i rękawiczek, jak również stosowanie się do poleceń pracowników ochrony w zakresie bezpieczeństwa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz