Żegnamy Danielę Prengowską.

W piątek 12 marca zmarła Daniela Prengowska, wieloletnia dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie, która z pomocą społeczną związana była przez całe zawodowe życie.

Daniela Prengowska ukończyła liceum ogólnokształcące, następnie Medyczne Studium Zawodowe – Wydział Pracowników Socjalnych. Odbyła wiele kursów i szkoleń zawodowych. W latach 1965-1985 pracowała w Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Sochaczewie przy ul. Ziemowita, awansując na koniec na stanowisko kierownika Działu Służb Społecznych ZOZ. Następnie od 1985 roku pracowała jako inspektor, a potem kierownik Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Sochaczewie. 1 maja 1990 roku powołano ją na stanowisko kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sochaczewie, a w 2002 roku na dyrektora tej jednostki. Na emeryturę przeszła w połowie 2006 roku, po niemal czterdziestu jeden latach aktywności zawodowej.

Pomocą społeczną kierowała w najtrudniejszym dla Sochaczewa okresie, gdy likwidowano duże zakłady pracy, bezrobocie osiągnęło dwucyfrową wartość, dopiero budowano zręby nowoczesnego systemu wsparcia rodzin.

źródło: sochaczew.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz