Zbiorą gabaryty.

SONY DSC
Reklamy

RYBNO Mieszkańcy gminy Rybno dostali dokładną informację od Eneris Surowce w Tomaszowie Mazowieckim, kiedy w gminie odbierane są odpady gabarytów i co do nich jest zaliczane. Pierwszy odbiór przeprowadzany będzie w ostatnim tygodniu stycznia. Następny będzie w drugiej połowie roku. O terminie mieszkańcy zostaną poinformowani. Na podstawie umowy pomiędzy urzędem gminy a firmą Eneris przewidziane są dwa odbiory gabarytów rocznie.

Według ustaleń z firmą, odpady wielkogabarytowe nie mieszczące się w pojemnikach, to meble, kanapy, fotele, wózki, wykładziny, dywany, okna, drzwi, opony z samochodów osobowych (do 4 sztuk). Odpadami wielkogabarytowymi nieuznanymi przez Eneris są eternitowe pokrycia dachowe, opony od maszyn rolniczych i samochodów ciężarowych, odpady budowlane czy poremontowe, ceramika, części samochodowe, sprzęt TV i AGD i w ramach usługi nie mogą być odbierane.

Po ustaleniu terminów Eneris prosi o wystawianie odpadów na jeden dzień przed zaplanowaną zbiórką. Ze względów bezpieczeństwa, meble powinny być kompletne, a zbite szyby czy wystające druty nie mogą stwarzać zagrożenia dla odbierających je pracowników.

Inne odpady, takie jak elektroodpady, poremontowe i budowlane można samemu przekazać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się przy Urzędzie Gminy w Rybnie. Dodatkowe informacje na temat odbioru odpadów, w tym komunalnych i ich segregacji, można także uzyskać pod numerem tel. (44) 724 41 71.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz