Zbierają na wóz strażacki.

fot.pixabay

RYBNO Gmina Rybno stara się pozyskiwać fundusze dla gminnych OSP. Tym razem udało się zdobyć dofinansowanie na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z wyposażeniem. Ma go otrzymać OSP Erminów.

– Jest to jednostka, która prężnie działa i bierze udział  w  akcjach ratowniczo-gaśniczych – pożarach, wypadkach drogowych, usuwaniu szkód po nawałnicach. Uczestniczy też w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, reprezentując naszą gminę. Cieszę się z pozyskanych środków finansowych na wóz strażacki, który będzie służył mieszkańcom całej gminy, a także innym gminom, powiatom i wszystkim potrzebującym pomocy. Wóz zapewni większe bezpieczeństwo dzięki nowemu wyposażeniu – wspomniał Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Gmina Rybno uzyskała dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie 354 tys. złotych, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 180 tys. złotych, z budżetu Województwa Mazowieckiego – 100 tys. złotych oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie – 26 tys. złotych.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz