Zawieź odpady i nie marudź.

SONY DSC

SOCHACZEW W sobotę, 6 czerwca, rusza Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Będzie on otwarty w każdą sobotę – z wyjątkiem tych przypadających w święta – w godzinach 9.00 – 15.00.

Do punktu będą mogli przywozić odpady tylko mieszkańcy Sochaczewa po okazaniu dokumentu potwierdzającego wniesienie opłaty za zgodne z prawem gromadzenie, transport i utylizację śmieci. Może to być np. zaświadczenie wydane przez Urząd Miasta, kopia ostatniego przelewu wysłanego na konto spółdzielni lub wspólnoty, potwierdzające, że wraz z czynszem płacimy za śmieci.

Dostarczając odpady, będziemy musieli wypełnić tzw. deklarację zdawczą, zawierającą m.in. takie dane jak data, adres nieruchomości z której pochodzą, ich rodzaj i masa.

Wszystko będzie ewidencjonowane, gdyż do PSZOK w ciągu roku będzie można dostarczyć określoną, maksymalną ilość odpadów – wyjaśnia Magdalena Kaczorowska, prezes ZWiK. Dodając, że odpady trzeba przywieźć na własny koszt, zdjąć z samochodu lub przyczepki, i umieścić we wskazanym miejscu. Produkty wymagające opakowania muszą znajdować się w szczelnych workach lub kartonach.

Warto pamiętać o tym, że PSZOK nie przyjmie: zmieszanych odpadów komunalnych, bioodpadów, materiałów zawierających azbest lub smołę, uszkodzone odpady w stopniu powodującym wyciek substancji znajdujących się wewnątrz tego opakowania, szyb samochodowych, szkła zbrojonego i hartowanego, części samochodowych i pojazdów wycofanych z eksploatacji, opon z samochodów dostawczych, ciężarowych i maszyn rolniczych, styropianu budowlanego, odpadów, których nie można zidentyfikować lub takich, które nie powstały w gospodarstwach domowych.

Dodajmy, że Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieści się Sochaczewie przy Al. 600-lecia 69, tel. 46 862–82–30 lub 604-627-567.

A więcej informacji na temat zasad jego działania można znaleźć na stronach internetowych: zwik.sochaczew.pl lub www.sochaczew.pl/smieciponowemu.

Jak również dzwoniąc do Referatu Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego tel.: 46) 862-22-35 wew. 410, 411, 412 lub pisząc e-maila na adres: SmieciPoNowemu@sochaczew.pl.

I na koniec jeszcze jedna sprawa. Otóż po zamknięciu PSZOK w Chodakowie niektórzy mieszkańcy Sochaczewa zarzucali władzom miasta, że te przez swoje decyzje doprowadziły do sytuacji, że nie było gdzie oddać gabarytów. Teraz po otwarciu nowego PSZOK zarzucają burmistrzowi, że muszą na własny koszt je tam wozić. Dlatego przypominam, że podobnie było i w przeszłości i nikt nie marudził

Jerzy Szostak

fot.J. Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz