Zatrzymani na gorącym uczynku podczas kradzieży w magazynie.

fot.policja
Policjanci z Sochaczewa zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli metalowe regały z opuszczonego magazynu. Okazało się, że była to ich druga wizyta w tym miejscu. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży. Jeden z nich dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy.
Policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego przyłapali dwóch mężczyzn na kradzieży elementów metalowych regałów magazynowych. Podejrzani właśnie pakowali swój łup do części ładunkowej peugeota boxera.

Mundurowi zatrzymali 41-latka spod Otwocka i jego 37-letniego kolegę, który jest mieszkańcem powiatu warszawskiego zachodniego. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu. Podczas wykonywanych czynności policjanci ustalili, że do pierwszej kradzieży doszło w ubiegłą sobotę. Mężczyźni przyjechali do dawnego magazynu, zapakowali około 50 elementów konstrukcji metalowych regałów, a następnie zawieźli je na działkę jednego z nich. We wtorek przyjechali ukraść kolejne metalowe części. Jeden z podejrzanych wypożyczył w tym celu samochód dostawczy. Nie spodziewali się, że zostaną przyłapani przez Policję podczas załadunku. Mundurowi podczas przeszukania na działce starszego z mężczyzn odnaleźli ukradzione rzeczy.

Wczoraj obydwaj usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Podejrzany 37-latek będzie odpowiadał za przestępstwa, które popełnił w warunkach recydywy. Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku kradzieży w warunkach recydywy, kara może wynieść do 7,5 roku więzienia.

mł. asp. A. Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz