ZATRZYMANE DWA PRAWA JAZDY ZA RAŻĄCE PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI.

fot.policja
Reklamy
Dwa prawa jazdy zatrzymali w ciągu dwóch dni policjanci z sochaczewskiej drogówki za rażące przekroczenie prędkości na drogach powiatu sochaczewskiego. Przypominamy, że nadmierna prędkość to ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego i jedna z głównych przyczyn wypadków. Kontrole na ul. Skierniewickiej w Nowej Suchej wynikają m.in. ze zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa daje możliwość mieszkańcom powiatu sochaczewskiego zgłaszania miejsc, które w ich odczuciu negatywnie wpływają na bezpieczeństwo. Narzędzie nie jest w stanie zastąpić pilnej interwencji Policji, ale powoduje, że funkcjonariusze częściej pojawiają się w miejscu zagrożonym. Każde zgłoszenie jest poddawane szczegółowej weryfikacji – policjanci pojawiają się we wskazanym miejscu kilka razy, zanim ocenią czy zgłoszenie można potwierdzić czy też nie.

Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa zaznaczono przekraczanie dozwolonej prędkości na ulicy Skierniewickiej w Nowej Suchej, dlatego policjanci ruchu drogowego pojawiają się w tym miejscu. Dzisiaj, podczas jednej z takich kontroli, zauważyli pojazd, którego kierowca jechał zdecydowanie za szybko. Urządzenie do pomiaru prędkości z jaką poruszał się kierowca BMW wykazało 105 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna nie miał również zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci zatrzymali 22 – letniemu mieszkańcowi powiatu skierniewiczkiego prawo jazdy i ukarali mandatami karnymi za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

Wczoraj zatrzymano prawo jazdy za znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości na ulicy Płockiej w Iłowie. Wykonany pomiar wskazał 103 km/h w obszarze zabudowanym. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dostał wysoki mandat karny.

Pamiętajcie!

W przypadku przekroczenia prędkości dopuszczalnej o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, decyzją administracyjną wydaną przez właściwego starostę, prawo jazdy zostaje zatrzymane na trzy miesiące. Kierowca otrzymuje punkty karne i wysoki mandat.

W tym okresie nie można kierować pojazdem, jeśli ktoś zdecyduje się wsiąść za kierownicę i zostanie zatrzymany do kontroli drogowej, okres zatrzymania dokumentu przedłuży się o kolejne 3 miesiące. Kierowca naraża się ponadto na mandat karny w kwocie 500 zł lub karę grzywny do 5000 zł, jeżeli sprawę będzie rozstrzygał sąd.

mł. asp. Agnieszka DzikOcena: 0/5 (0)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz