ZATRZYMAĆ OPALENIZNĘ.

Dzięki posiadaniu coraz większej wiedzy o kosmetykach i zabiegach pielęgnacyjnych, nasza skóra po urlopie nie woła rozpaczliwie o pomoc. Problemem jest raczej utrzymanie jak najdłużej jej wypoczętego stanu, opalonego zabarwienia.

Gładkość skóry, którą osiągnęliśmy dzięki kąpielom słonecznym oraz pływaniu, podtrzymamy peelingiem, masowaniem skóry zimną wodą z dodatkiem soli morskiej, stosowaniem rano i wieczorem balsamów pielęgnacyjnych. Jeżeli program ten powiększymy o saunę i masaże, wygląd urlopowy zostanie niemal nienaruszony.

W przedłużeniu widocznej opalenizny pomoże nam balsam lekko brązujący. Wizyta raz na dwa tygodnie w solarium pozwoli na zachowanie oliwkowej skóry. Najmniejsze jednak oznaki przebarwień na skórze to sygnał, że w seansach należy zrobić przerwę.

Zwróćmy też uwagę na dłonie, one bardzo ucierpiały na słońcu. Szczególnie dotyczy to osób starszych. Liczne brązowe plamy są niezwykle trudne do usunięcia. Pomocne będą maseczki z alg, codzienne smarowanie sokiem z cytryny, eksfoliacja.

W posłonecznej pielęgnacji pamiętajmy o włosach, szczególnie, gdy przebywaliśmy nad morzem i na dużym słońcu. Stały się szorstkie, przebarwione, suche. Intensywna kuracja powinna polegać na stosowaniu odżywczych szamponów, balsamów oraz odżywek – kompresów, aplikowanych przynajmniej raz w tygodniu, a także wmasowywanie w końce preparatów regenerujących i zamykających łuskę włosa.

Szyja, dekolt, ręce i nogi są stale wystawiane na działanie słońca, często jednak nie są tak intensywnie chronione i pielęgnowane jak twarz. Tym partiom skóry należy poświęcić po urlopie szczególną uwagę. Istnieje wiele różnorodnych produktów przeznaczonych do pielęgnacji domowej, jak np. kompresy, maseczki, ampułki lub specjalne preparaty do skóry zniszczonej słońcem.

Jeśli skóra zostanie dostatecznie nawilżona i natłuszczona, nie tylko stanie się delikatna i sprężysta, ale też wolniej będzie się łuszczyć i dzięki temu pozostanie dłużej brązowa.

Hanna Kasztelan

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz