Zaszczepią seniorów.

fot.pixabay

KAMPINOS Gmina Kampinos ruszyła z akcją bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów w wieku 65+. Pierwsze szczepienia rozpoczęły się już 15 października.

W tym roku jednak z uwagi na pandemię akcja będzie prowadzona w miarę posiadanych dawek, ale nie dłużej niż do 20 listopada. Takie działania wynikają przede wszystkim z deficytu na rynku szczepionki przeciwko grypie. Wszystkie dawki dla seniorów są sfinansowane z budżetu urzędu gminy Kampinios. Ze szczepień mogą skorzystać wyłącznie mieszkańcy zameldowani na terenie gminy. Osoby chętne muszą się jednak wcześniej zarejestrować w NZOZ Medicor w Kampinosie przy ul. Szkolnej 2, nr tel. 22 725 00 55 na wyznaczony dzień i godzinę, by uniknąć tłoku i czekania w kolejce. Jednocześnie trzeba pamiętać, by w dniu szczepienia senior nie miał przeziębienia, ani podobnej do niego infekcji. W takim przypadku szczepionka jest nieskuteczna.

Akcja ta, co roku jest promowana w okresie jesienno-zimowym przez Urząd Gminy w Kampinosie. Osobiście do tego zachęca Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos, która zaznacza, że ta akcja to ukłon w stronę seniorów i dbanie o ich zdrowie przez samorząd gminny.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz