Zaśpiewają piosenki o wiośnie

fot.pixabay
Reklamy

MŁODZIESZYN Już po raz czwarty w gminie Młodzieszyn odbędzie się Gminny Festiwal Piosenki Rozrywkowej „Wiosenne spotkania wokalne”. Jego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Młodzieszynie, a patronatu honorowego udzieliła wójt gminy Młodzieszyn. Konkurs zaplanowano na sobotę 24 kwietnia na godzinę 10.00. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, przeprowadzony on będzie w wersji on-line.

Festiwal adresowany jest do wszystkich mieszkańców gminy – dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności wokalne. Konkurs ma charakter otwarty i startować w nim może każdy bez względu na wiek. Jedynym warunkiem jest wykazanie się adresem zamieszkania na terenie gminy Młodzieszyn.

Celem konkursu jest popularyzacja piosenek o tematyce wiosennej oraz miłosnej. Jest nim także zintegrowanie środowiska lokalnego i promowanie aktywności twórczej amatorów śpiewania. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie soliści. Każdy z nich ma możliwość wykonania jednej piosenki. Nie może to być jednak utwór śpiewany przez wykonawcę w ubiegłych latach, jeśli ktoś wcześniej uczestniczył w tym festiwalu.

Można śpiewać z akompaniamentem na żywo, z pół-playbackiem lub a’cappella. Uczestnicy festiwalu przesyłają nagranie piosenki i wypełnioną kartę zgłoszenia na maila: gok.mlodzieszyn.pl. Choć wcześniej planowano bezpośredni udział wykonawców, to obecnie – ze względu na przedłużenie obostrzeń sanitarnych związanych z pandemią koronawirusa – konkurs odbywa się tylko w formie online.

Jury konkursowe oceni wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria to przedszkolaki i klasy zerowe szkoły podstawowej. Druga kategoria to klasy I-IV, trzecia – klasy V-VIII i czwarta kategoria – młodzież ze szkół ponadpodstawowych do 20 lat. Ostatnia kategoria, bez ograniczeń wiekowych – open to osoby 21+. Jurorzy przyznają trzy nagrody główne w każdej kategorii konkursowej. W przypadku małej liczby uczestników w danej kategorii wiekowej, organizator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia liczby nagrodzonych miejsc.

Ocenie podlegać będą umiejętności wokalne wykonawcy, dobór repertuaru, interpretacja utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród (przy zachowaniu reżimu sanitarnego) planowane jest w sobotę 24 kwietnia około godziny 14.00 w GOK w Młodzieszynie.

Jeśli nie będzie to możliwe, wyniki podane zostaną do wiadomości na stronie www.gok.mlodzieszyn.pl, a nagrodzone przez komisję piosenki umieszczone w Internecie.

BN

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz