Zapomnieli odkręcić.

SONY DSC

Wygląda na to, że funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie mają problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych na terenie nowej komendy przy ul. 1 Maja. Taką informację przekazali nam mieszkańcy Sochaczewa. A dokładnie kierowcy, którzy chcą zaparkować samochód na ulicy Warszawskiej.

Okazuje się, że choć policja opuściła już budynek starej komendy, to nadal rości sobie prawo do znajdujących się obok niej miejsc postojowych. Świadczą o tym umieszczone tam znaki informacyjne, że miejsca te są przeznaczone dla pojazdów służbowych policji. Tym samym parkowanie tam może się skończyć mandatem – poinformowali nas nasi czytelnicy.

Okazuje się, że nic takiego nam nie grozi. Jak poinformował nas Paweł Rynkiewicz, z biura prasowego KPP w Sochaczewie, teren, na którym znajdują się byłe policyjne miejsca parkingowe, został przekazany miastu. Tym samym to na Urzędzie Miejskim spoczywa obowiązek usunięcia znaków. Co z kolei pozwoliłoby na poszerzenie istniejącej na ulicy Warszawskiej strefy parkowania. A tego nie można zrobić, dopóki nie zlikwiduje się stojących obok byłej komendy znaków. Wygląda na to, że albo w urzędzie nie ma odpowiednich kluczy na odkręcenie starych tablic, albo komuś zależy na bezpłatnych miejscach parkingowych, których w centrum miasta jest jak na lekarstwo.

dot

Fot.: Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz