Zaoszczędzą na ogrzewaniu.

Reklamy

SOCHACZEW Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie zatwierdzili zmiany w budżecie miasta na 2020 r. W tym 30 tys. zł zaoszczędzone na przebudowie ulicy Ułanów Jazłowieckich przeznaczono na opracowanie dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o dotacje unijne na termomodernizację dwóch szkół i budynku Urzędu Miejskiego.

O ile to na razie plany, to w sprawie termomodernizacji Środowiskowego Domu Samopomocy są dobre i pewne wiadomości. Miasto zdołało pozyskać na ten cel dotacje.

Jak informuje burmistrz Piotr Osiecki, przy udziale środków unijnych w ŚDS ma być przeprowadzona wymiana urządzeń grzewczych i docieplenie budynku. Zakres robót budowlanych obejmuje docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz całej wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

Budynek ŚDS zacznie ogrzewać kocioł na gaz ziemny, dlatego trzeba przebudować kot³owniê i wykonać przyłącze gazowe. Liczymy, że koszty działania placówki znacząco obniży nowa pompa ciepła. Wstępnie wartość prac oszacowaliśmy na niemal 700 tysięcy złotych. Przyznana nam dotacja w wysokości 553 tysięcy pokryje 80 procent kosztów – mówi burmistrz. Dodając, że wymiana przestarzałego i nieefektywnego energetycznie systemu ogrzewania oraz dociepleniu budynku pozwoli na obniżeniu zapotrzebowania na energię o ponad 80 procent, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

opr. es

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz