Zaoszczędzą na budowie hali

fot.pixabay

SOCHACZEW Znane są już wyniki przetargu mającego wyłonić firmę, która na zlecenie Starostwa Powiatowego w Sochaczewie wybuduje nową salę sportową przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego. Wpłynęło na nią dziewięć ofert, a najtańszą złożyła spółka Drozda Construction z Łomianek i opiewała ona na kwotę 8 191 800 zł. Z kolei najwyższa oferta wyniosła 11 471 607,21 zł i została złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlano – Konserwatorskie „Castellum” z Wrocławia. Dodajmy, że sochaczewskie Starostwo zabezpieczyło w swoim budżecie na realizację tej inwestycji 9 milionów złotych, z czego 5 mln zł to dotacja otrzymana z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Teraz – jak poinformował nas Tadeusz Głuchowski, wicestarosta sochaczewski – wszystkie oferty zostaną sprawdzone pod względem zgodności z warunkami zamówienia. I dopiero po analizie ofert zostanie wybrany wykonawca inwestycji. Głuchowski nie wyklucza, że wykonawcę poznamy w ciągu najbliższych dni. – Jeżeli tak się stanie, to prace prawdopodobnie rozpoczęłyby się już w maju, a przyszłym roku w nowym obiekcie mogły się odbyć pierwsze zajęcia wychowania fizycznego – dodaje Tadeusz Głuchowski. Wszystko jednak wskazuje na to, że wykonawcą inwestycji, jeżeli jego oferta jest zgodna z warunkami zamówienia, zostanie spółka Drozda Construction. Oznaczałoby to, że starostwo zaoszczędzi na inwestycji kilkaset tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że nowa hala przy Osiemdziesiątce będzie posiadała boisko o wymiarach 20 na 40 metrów. Boisko będzie przystosowane do rozgrywania na niej meczy piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, tenisa ziemnego i badmintona. Sala będzie posiadał także trybuny dla 136 osób. Do tego dojdzie zaplecze w postaci pomieszczeń magazynowych, toalet, pomieszczeń gospodarczych, szatni. Przy hali powstanie także sala ćwiczeń, siłownia, sal fitness oraz sala konferencyjną. Hala oprócz prowadzonych w niej zajęć sportowych będzie również wykorzystywana do organizacji imprez kulturalnych np. występów czy wystaw.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz