Zamknęli bramy na zieleniak.

SONY DSC
Reklamy

Wprowadzone przez rząd ograniczenia w przemieszczaniu się oraz obostrzenia dotyczące handlu spowodowały, że część sochaczewskich sklepów, aby umożliwić zakupy mieszkańcom Sochaczewa, zdecydowało się na wydłużenie godzin otwarcia.

Na taki krok zdecydowały się sklepy wielkopowierzchniowe. W przypadku Lidla od 2 kwietnia jest on otwarty od godziny 6.00 do godziny 24.00. Z kolei Kaufland pracuje od 6.00 do 23.00, Carrefour od 7.00 do 22.00, Tesco od 6.00 do 22.00, Biedronka od 6.00 do 24.00, Obi od 7.00 do 20.00 (z włączeniem sobót i niedziel), a Patio Color  od 7.00 do 20.00.

W każdym z tych sklepów przestrzegane są tzw. godziny dla seniorów. Przypomnijmy, że ostatnie ograniczenia związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa wprowadziły obowiązek obsługi w godzinach od 10.00 do 12.00 tylko kupujących powyżej 65 roku życia. Jednak ów przepis nie jest stosowany we wszystkich sklepach, szczególnie w tych małych. Jak powiedzieli nam pracujący w nich sprzedawcy, w wyniku wprowadzenia tego przepisu już pierwszego dnia obroty w ich sklepach spadły. Dlatego nie wszyscy go honorują i w zarezerwowanych dla seniorów godzinach wpuszczają do sklepów także innych klientów. Przestrzegany jest natomiast zakaz dotyczący liczby osób, które jednorazowo mogą przebywać na terenie sklepu.

Przypomnijmy, że do każdego sklepu, zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego, a także do każdego lokalu usługowego, banku czy poczty może wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi iloczyn liczby wszystkich kas lub okienek kasowych. Oznacza to, że jeśli w sklepie jest jedna kasa, to mogą przebywać w nim trzy osoby, trzy kasy – 9 osób itd.

Dodajmy, że ograniczenia wprowadzone przez ministerstwo zdrowia dotyczą także targowisk i bazarków osiedlowych. W tym przypadku trzech klientów może przypadać na jeden punkt handlowy.

W związku z tymi obostrzeniami w ubiegłym tygodniu PSS Społem, który jest właścicielem targowiska przy ulicy Pokoju, wprowadził limity klientów, którzy są wpuszczani na teren targu. Aby ograniczyć dostęp do zieleniaka, zamknięta jest część wejść. A przepływ klientów, którzy są wpuszczani jedną bramą od strony ulicy Pokoju oraz furtką od strony osiedla przy ulicy Senatorskiej, jest kontrolowany przez pracowników ochrony. Natomiast sprzedawcy zostali poinstruowani o nowych obowiązujących zasadach handlu. A ten obecnie jest znikomy. Może się to jednak zmienić w tym tygodniu, w związku ze zbliżającymi się świętami. Dlatego osoby, które będą chciały zrobić zakupy na targu, muszą uzbroić się w cierpliwość i spokojnie poczekać, aż zostaną wpuszczeni na jego teren.

Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz