Zamkną ulicę 15 Sierpnia.

Prawdopodobnie pod koniec lutego rozpocznie się przebudowa pierwszego odcinka ulicy 15 Sierpnia. Inwestycja ma być gotowa do końca sierpnia.

Do połowy lutego, jak wynika z naszych informacji, ma być gotowa organizacja ruchu związana z przebudową ulicy 15 Sierpnia na odcinku od LO im. Fryderyka Chopina do ulicy Broniewskiego. Dla kierowców jadących z lub w stronę Boryszewa zostanie wytyczony objazd ulicami: Licealną, Towarową oraz Łuszczewskich. Dodajmy, że objazd zostanie wyznaczony dopiero po rozpoczęciu głównych prac. Do tego momentu ma być wprowadzony ruch wahadłowy. To rozwiązanie ma być zastosowane na etapie budowy kanalizacji deszczowej o łącznej długości 1097 metrów, która zostanie ułożona w wykopach o głębokości około 6 metrów. W tym przypadku – jak udało nam się dowiedzieć – zamykane będą trzydziestometrowe odcinki jezdni od strony skrzyżowania z Mazowiecką, Wojska Polskiego i Broniewskiego. Jednocześnie zostaną przebudowane wyloty deszczówki do Bzury na terenie ZSO oraz ten znajdujący się w wąwozie przy skrzyżowaniu ulicy 15 Sierpnia z Wojska Polskiego. Po zakończeniu tych prac ulica zostanie definitywnie zamknięta i będą z niej mogli korzystać tylko mieszkańcy położonych przy niej budynków oraz służby techniczne i ratunkowe. Taka sytuacja potrwa do końca września, kiedy planowane jest oddanie wyremontowanego odcinka do użytku.

Przypomnijmy, że inwestycja na zlecenie miasta zostanie zrealizowana przez firmę Trakt, a koszt prac to prawie 3,9 miliona złotych. Większość tych środków – 2,7 miliona złotych pochodzi z dotacji rządowej. Natomiast miejski samorząd ze swojego budżetu przeznaczył na ten cel 1,2 milionów złotych. Plan zakłada całkowitą przebudowę ulicy na długości 593 metrów. Położone zostaną również nowe chodniki, zarówno po lewej, jak i prawej stronie przebudowanej drogi. Wydzielona zostanie półtorametrowa ścieżka rowerowa po obu stronach jezdni. Przy okazji zostanie również zamontowane nowe oświetlenie na odcinku od skrzyżowania z ul. Traugutta do ul. Łuszczewskich.

Należy również wspomnieć o tym, że miasto stara się o środki zewnętrzne na remont pozostałego fragmentu 15 Sierpnia, od   ulicy Broniewskiego do obwodnicy. Jak już informowaliśmy, przeszedł już on pierwszy etap weryfikacji. Gdyby udało się otrzymać wsparcie, to prace na tym odcinku rozpoczęłyby się w przyszłym roku. Obejmowałyby one przebudowę 935 metrów jezdni oraz ułożenie chodnika dla pieszych. Wydzielono by również półtorametrowy pas dla rowerów po obydwu stronach jezdni. Planowana jest także przebudowa 350 metrów kanalizacji deszczowej i skrzyżowań z Okrzei oraz z ulicą Łuszczewskich, wykonanie zatok dla autobusów oraz miejsc postojowych przed sklepami w rejonie ul. Łuszczewskich.

Jerzy Szostak

Fot.: Jerzy Szostak

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz