Zalecenie Biskupa Dziuby na 1 listopada.

O to, by nie gromadzić się 1 listopada na cmentarzach w dużych grupach od kilku dni apelują księża, ale też politycy i medycy. Wszystko po to, by pandemia nie rozprzestrzeniała się jeszcze bardziej.  Zaleca się, by wyjazdy na groby rozłożyć w czasie.

Również Biskup Łowicki Andrzej Dziuba za pośrednictwem proboszczów wszystkich parafii naszej diecezji wystosował list z apelem z okazji zbliżających się uroczystości Wszystkich Świętych i Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych.

W liście apeluje do księży, by wyjątkowo w tym roku, nie organizowali mszy świętych na cmentarzach, lecz wewnątrz świątyń. Ponadto, zwraca się z prośbą, by po głównej mszy świętej, zarówno 1., jak i 2. listopada, w kościołach zostały odprawione procesje z modlitwami za zmarłych.

Kieruje też słowa do wiernych diecezjan, gdzie zwraca się z serdeczną prośbą, aby nawiedzenie grobów bliskich zmarłych rozłożyli w czasie, zachowując przy tym wszelkie konieczne wymogi sanitarne.

– Zachęcam nas wszystkich do zwrócenia większej uwagi na modlitwę za zmarłych, aniżeli na dekoracje kwiatowe i palenie zniczy. Niech zewnętrzne oznaki naszej troski i pamięci o tych, którzy poprzedzili nas w ziemskiej pielgrzymce do Domu Ojca, nie przysłonią nam duchowego charakteru tych dni. W związku z tym pragnę również przypomnieć, iż w dniach od 1 do 8 listopada włącznie, możemy zyskać codziennie odpust zupełny, który wolno ofiarować jedynie za zmarłych pod zwykłymi warunkami – kreśli w liście Biskup Dziuba.

Pełna treść listu Biskupa A. Dziuby poniżej:

https://diecezja.lowicz.pl/listy-pasterskie/slowo-biskupa-lowickiego-z-okazji-uroczystosci-wszystkich-swietych-i-wspomnienia-wszystkich-wiernych-zmarlych-1-2-listopada-2020/

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz