Zakończona inwentaryzacja.

fot.pixabay

RYBNO W gminie Rybno zakończona została inwentaryzacja źródeł ciepła. Przeprowadzenie jej było wymogiem nałożonym przez Program Ochrony Powietrza, który w ubiegłym roku przyjął sejmik województwa mazowieckiego.

Zgodnie z Programem inwentaryzację mają wykonać wszystkie samorządy gminne z terenu województwa mazowieckiego. Termin zobowiązuje je, aby przeprowadzić te działania do końca 2021 roku. W gminie Rybno już udało się zinwentaryzować w stu procentach wszystkie budynki i lokale mieszkalne. Inwentaryzacja została przeprowadzona przez zewnętrzną firmę, wyłonioną w zapytaniu ofertowym.

Dane zbierano trzema metodami. Poprzez wywiad bezpośredni, metodą kombinowaną oraz w formie wywiadu telefonicznego. Dane uzyskano z 1358 budynków i lokali mieszkalnych. Posłużą one do przygotowania opracowań, będących podstawą do ubiegania się o środki finansowe na wdrażanie gospodarki niskoemisyjnej – mówi Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

Środki na przeprowadzenie inwentaryzacji gmina Rybno otrzymała w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza Mazowsze 2020. Za kwotę 25 tys. złotych gmina sfinansowała koszty inwentaryzacji w stu procentach. Pozostałe gminy powiatu sochaczewskiego również dostały fundusze na te działania. W części z nich prace dopiero się rozpoczęły i trwają. W innych gminach będą dopiero realizowane wraz z nastaniem wiosny.

BN

 

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz