Zagrożenie ma Wiśle minęło.

fot. UG Iłów

Na wniosek Jana Kraśniewskiego – Wójta Gminy Iłów, 4 lutego 2021 roku odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Sesji Rady Gminy. Podczas którego radni podjęli uchwałę zwiększającą dochody bieżące budżetu o kwotę 371 626,18 zł.

Warto podkreślić, że zwiększenie było możliwe dzięki dofinansowaniu w kwocie 360 947,40 zł, uzyskanemu na podstawie umowy z dnia 26 stycznia 2021 roku zawartej pomiędzy Wojewodą Mazowieckim a Gminą Iłów, w ramach realizacji Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na terenie gminy Iłów. Dzięki podjętej Uchwale Rady Gminy możliwe będzie podpisanie umowy na przewozy autobusowe w 2021 roku.

***

10 lutego 2021 roku, w związku z podnoszącym się poziomem wody w Wiśle, Jan Kraśniewski – Wójt Gminy Iłów, zwołał posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zalecono stałe monitorowanie stanu wód i przygotowania do ewentualnej ewakuacji mieszkańców.

Sytuacja na Wiśle jest dynamiczna, ale na dany moment zagrożenie minęło. Sytuacja ciągle jest monitorowana. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z zakładki ?Ostrzeżenia pogodowe i hydrologiczne” na stronie internetowej Urzędu Gminy w Iłowie – ilow.pl, z której automatycznie przekierowani zostaną na stronę IMGW.

UG Iłów

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz