Zagra Łęczycki Jazz Trio.

fot.pixabay

Sochaczewskie Centrum Kultury zaprasza na serię koncertów post live z Klubu Kontrast, które prezentowane będą online raz miesiącu na Facebooku. Jako pierwszy wystąpi zespół Łęczycki Jazz Trio. Koncert będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 na fanpejdżu Klubu Kontrast.

Zagrają świetni muzycy polskiej (i nie tylko) sceny jazzowej: Bartosz Łęczycki – harmonijka chromatyczna, Adam Lewandowski – perkusja oraz Jacek Prokopowicz – organy Hammonda.

Bartosz Łęczycki to jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronych harmonijkarzy w Europie. Wielokrotnie uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce. Otrzymał dwie platynowe płyty za album Maleńczuk & Waglewski „Koledzy” (2007) oraz Waglewski Fisz Emade „Męska Muzyka”(2008). Jest czołowym pedagogiem i popularyzatorem harmonijki w naszym kraju. Co roku prowadzi ok. 30 warsztatów muzycznych i gra ok. 100 koncertów w Polsce i za granicą. Czuje się swobodnie w każdym gatunku muzyki, biegle posługuje się techniką overbending, która pozwala grać dowolną skalę w każdej tonacji na zwykłej 10-cio kanałowej harmonijce diatonicznej.

W trio wspierają go Adam Lewandowski i Jacek Prokopowicz –  doświadczeni artyści polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Bywalcy Klubu Kontrast mieli już możliwość poznania ich kunsztu muzycznego w trakcie koncertów, które odbyły się w 2018 i w 2019 roku. W tym składzie zagrali jednak w Sochaczewie po raz pierwszy.

Warto zaznaczyć, że Adam Lewandowski ma na swoim koncie występy na największych światowych festiwalach jazzowych. Współpracował m.in. z Krzysztofem Ścierańskim, Januszem Skowronem, Januszem Stroblem, Hanną Banaszak, Wojciechem Karolakiem i Andrzejem Dąbrowskim. Za dokonania muzyczne odznaczony został brązowym medalem „Gloria Artis”. Z kolei Jacek Prokopowicz – organista (Hammond), pianista, kompozytor – współpracował m.in. Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Waglewskim i zespołem Indios Bravos. Koncertował z takimi bluesmanami jak: Kalif Wailin’ Walter, GG Amos, Alvon Johnson, Krissy Matthews, Noel Coutts czy Chaz de Paolo. W 2012 roku zdobył I miejsce w ankiecie forum „Okolice Bluesa” dla Najlepszego Klawiszowca 2011r. Rok później zajął II miejsce na klawiszowca roku 2012 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

Zapraszamy na niezwykle smakowitą ucztę muzyczną w wykonaniu Łęczycki Jazz Trio o godz. 19.00. Warto spędzić sobotni wieczór w Klubie Kontrast online.

Iza Strzelecka

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz