Zagłosuj na biało-czerwoną.

fot.pixabay
Zachęcamy sochaczewian do wzięcia udziału w projekcie „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag dla polskich miast i gmin. Inicjatywa leży po stronie mieszkańców. Wystarczy odpowiednia liczba głosów.

Projekt „Pod biało-czerwoną” realizowany jest pod honorowym patronatem premiera Mateusza Morawieckiego. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku.

Aby wziąć udział w akcji, należy zebrać odpowiednią liczbę głosów. Dla gmin od 20 do 100 tysięcy mieszkańców, czyli takich jak miasto Sochaczew, to minimum pół tysiąca głosów. Poparcie można wyrażać za pośrednictwem rządowego serwisu internetowego, pod adresem: https://bialoczerwona.www.gov.pl/.

Dodatkowo trzy gminy, które 11 listopada o godz. 23:59 osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców, odwiedzi premier Mateusz Morawieckiego i weźmie udział w uroczystości podniesienia flagi na maszt. W najbliższych dniach na stronie gov.pl/bialoczerwona dostępny będzie ranking, w którym będzie można sprawdzić pozycję swojej gminy w tej klasyfikacji.

UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz