Zadbaj o piękne spojrzenie.

Oczy są zwierciadłem duszy, a wyraziste spojrzenie przyciąga uwagę. Drobne zmarszczki, linie, worki pod oczami nie dodają nam urody. Odpowiednie dobrane kosmetyki i codzienna pielęgnacja pomogą opóźnić pierwsze zmiany upływającego czasu.
Pielęgnacja podstawowa
Optymalna pielęgnacja skóry pod oczami musi być dostosowana do typu cery oraz stanu skóry. Możemy też zastosować wariant intensywny, aby wzmocnić działanie.
W pielęgnacji podstawowej kosmetyki pod oczy stosujemy dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Kosmetyki warto wzmocnić, wykonując delikatny masaż. Pobudzimy w ten sposób ukrwienie i zoptymalizujemy przepływ limfy, która przez noc spowolniła bieg. Masaż powinien trwać około minuty.
Worki pod oczami mogą się pojawić, jeśli w tkankach zbierze się za wiele płynu, który nie zostanie odpowiednio szybko odprowadzony wraz z przepływem limfy. Powodem może być np. zbyt mała ilość snu lub zbyt duża ilość soli w pożywieniu. Takie opuchnięcie znika zazwyczaj w ciągu dnia.
Skłonność do tworzenia się worków pod oczami bywa (podobnie jak w przypadku cieni) dziedziczna i nie da się ich zlikwidować odpowiednią pielęgnacją. Możemy je jednak tuszować za pomocą preparatów zawierających pigmenty korygujące i operujących refleksami świetlnymi.
Natychmiastową pomoc w przypadku porannego opuchnięcia oczu przynoszą kremy odwadniające oraz sztyfty do oczu z wyciągami roślinnymi. Nowością na obrzęki jest okład z zielonej kawy.
Polecam masaże i zabiegi na okolice oczu w gabinecie kosmetycznym.
Okolice oczu to bardzo wrażliwa cześć twarzy. W codziennej pielęgnacji warto wykorzystać natłuszczające kremy i żele bez substancji zapachowych. Takie preparaty dostarczają skórze wilgoci, nie powodując podrażnień. Z reguły takie produkty są bardzo dobrze tolerowane także przez osoby noszące szkła kontaktowe.
Zapraszam na zimowe zabiegi złuszczające.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz