Zachowajmy odstęp w autobusach.

fot. archiwum
 SOCHACZEW Od środy, 25 marca, w związku z epidemia koronowirusa wprowadzono kolejne ograniczenia w poruszaniu się. Jedna z regulacji dotyczy komunikacji miejskiej. Teraz autobusem komunikacji miejskie może teraz jechać tylu pasażerów, ile wynosi połowa miejsc siedzących w danym pojeździe. Chodzi o zachowanie co najmniej 1-1,5 metrowej odległości między pasażerami.

Jak informuje Krzysztof Sieczkowski, dyrektor Zakładu Komunikacji Miejskiej w Sochaczewie, w pierwszych godzinach obowiązywania, za wyjątkiem jednego dzisiejszego kursu linii nr 8, udało się ich przestrzegać. By rozładować poranny ruch od 26 marca ZKM odwiesił pierwszą zmianę linii nr 2, która w godzinach rannych odciąży linie nr. 8 , 3A i DHL. Przywrócona „2” pierwszy kurs wykona o 5.17 z przystanku Korczaka, a ostatnim jej kursem będzie wyjazd o 11.50 z przystanku przy Energomontażu. Dodajmy, że kierowcom nie nadano specjalnych uprawnień do regulowania liczby pasażerów, dlatego ZMK prosi pasażerów przestrzeganie i samo kontrolowanie obostrzeń dotyczących maksymalnej liczby podróżnych

– Pamiętajmy, że nikt o nasze zdrowie nie zadba lepiej, niż my sami. Przypominam też, że od 16 marca do odwołania pozostają zawieszone kursy linii 1, 2, 5 i 6. Normalnie funkcjonują linie prowadzące do szpitala tj.: 3, 3A, 7, 8 i 9, które kursują zgodnie z aktualnym rozkładem jazdy. Wnętrza autobusów są regularnie odkażane. Ponadto w każdym autobusie wstrzymaliśmy sprzedaż biletów u kierowców i możliwość wejścia i wyjścia pierwszymi drzwiami pojazdu – dodaje Krzysztof Sieczkowski.

opr. es

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz