Zablokowane przejście.

SONY DSC

Co prawda przebudowa ulicy Ułanów Jazłowieckich jest już na ukończeniu, brakuje tylko nowego oświetlenia, to nadal mieszkańcy Sochaczewa muszą borykać się ograniczeniami. Chodzi o zakaz przejścia chodnikiem. Jeden znak zakazujący ruchu pieszych znajduje się tuż za komendą policji a drugi przy przejściu na skwerze przed Urzędem Miejskim.

Na tym fragmencie chodnika i według mnie zakaz powinny być zlikwidowany. Przecież już dawno prace zostały zakończone, a na dodatek i tak nikt zakazu nie respektuje, ponieważ nie ma żadnego zagrożenia – powiedział nam jeden z czytelników, który dzwonił w tej sprawie do naszej redakcji.

Faktycznie znaki są ignorowane przez pieszych. Ale według obowiązującego prawa muszą tam stać, ponieważ nadal – aż do odebrania inwestycji – jest to teren budowy. A ta, jak już informowaliśmy, ma się zakończyć w połowie listopada.

Przy okazji przypomnijmy, że ulica Ułanów Jazłowieckich została przebudowana na odcinku

130 metrów ulicy a jej jezdnia ma teraz 5 metrów szerokości. Ułożono także chodnik i wytyczono dziewiętnaście miejsc postojowych, w tym dwa oznaczone kopertą dla niepełnosprawnych. Wybudowano również kanalizację deszczową. Natomiast sama ulica po oddaniu jej do użytku będzie „Strefą zamieszkania”. Oznacza to, że to pieszy będzie miał na niej pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązywać będzie także ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkować wolno jedynie w miejscach do tego wyznaczonych.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz