Zabiorą i unieszkodliwią.

Wkrótce dowiemy się, która firma zajmie się demontażem płyt eternitowych z prywatnych domów, garaży, przybudówek i komórek, ich transportem oraz zgodną z prawem utylizacją. Wykonawca tego zdania wyłoniony zostanie w drodze ogłoszonego właśnie przetargu.

Przypomnijmy, że na początku maja ratusz zakończył zbieranie wniosków od osób prywatnych zainteresowanych bezpłatnym pozbyciem się z posesji płyt zawierających azbest. Skompletowaniem listy chętnych na 2020 rok zajął się Wydział Ochrony Środowiska UM.

Zgodnie z zasadami programu, tam gdzie właściciele domów prywatnych sami poradzili sobie ze zdjęciem eternitu, ratusz i WFOŚiGW pokryją koszty zabrania płyt z podwórka, ich transportu i bezpiecznej utylizacji. Na posesjach, gdzie azbestowe płyty nadal leżą na dachach, ich usunięciem zajmie się specjalistyczna firma wyłoniona przez ratusz w przetargu. Potem płyty zabierze i unieszkodliwi.

Dodajmy, że lista rodzin zainteresowanych pozbyciem się eternitu jest tworzona na bieżąco, zatem zainteresowani udziałem w akcji w 2021 roku proszeni są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Ochrony Środowiska UM (tel. 46 862-22-35 wew. 337 lub 397).

UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz