Zabierz moc wirusowi – daj medykowi.

Wspieramy służby walczące z rozprzestrzenianiem się koronawirusa!

Służba zdrowia, pracownicy sanepidu, służby mundurowe – w czasie epidemii głównie od ich pracy zależy nasze zdrowie i życie.

Nasza determinacja i wola walki to nie wszystko. Lekarze i pracownicy Sanepidu dają z siebie wszystko. Niektórzy nocują w miejscu pracy, żeby zwiększyć moce przerobowe. Walczymy z epidemią, walczymy z wirusem i na pewno się nie poddamy. Oni potrzebują naszego wsparcia, dlatego prosimy o pomoc. Liczy się każdy gest!

Akcja pod nazwą ,,Zabierz moc wirusowi – daj medykowi” skupia się na wsparciu służb ratunkowych ze Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sochaczewie i służb mundurowych w zapobieganiu szerzenia się epidemii koronawirusa COVID -19.

Na co zostaną przeznaczone pieniądze z darowizn?

Doposażenie sochaczewskiego szpitala w sprzęt medyczny ratujący życie, czyli m.in. kardiomonitory, pulsoksymetry, pompy infuzyjne, generatory przepływu, potrzebne są respiratory!

Pracownikom służb potrzebne są środki ochrony osobistej, czyli maski, kombinezony, okulary ochronne – gogle i przyłbice, rękawiczki, środki do dezynfekcji skóry i powierzchni. Chcielibyśmy też zakupić ciepłe posiłki, regenerujące dla służb walczących z koronawirusem. Takie są plany. Nie wiemy jeszcze do końca, z czym trzeba będzie się zmierzyć i jakie będą realne potrzeby za dwa, trzy tygodnie, ale chcemy się do tego jak najlepiej przygotować. Wszelkie zakupy i transakcje ze zgromadzonych funduszy podczas zbiórki będą konsultowane ze starostą sochaczewskim, która to koordynuje walkę z epidemią w naszym powiecie i zna potrzeby tych służb.

Wspierając tych wszystkich, którzy walczą na pierwszej linii z koronawirusem, pomagamy przecież sobie i swoim bliskim. Zadbajmy o to, żeby ludzie, którzy troszczą się o nasze zdrowie, życie i bezpieczeństwo, mieli do tego jak najlepsze warunki – sprzęt, wyposażenie, posiłki regenerujące. Organizator: Lokalny Komitet Organizacyjny Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych” oraz Wolontariusze z ośmiu gmin powiatu sochaczewskiego

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

fot. Starostwo Powiatowe Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz