Zabierz do domu Betlejemskie Światło Pokoju.

Mimo pandemii harcerze i harcerki z Hufca ZHP Sochaczew po raz 30. przekażą Betlejemskie Światło Pokoju,  choć sam sposób jego przekazywania będzie kontynuowany w nieco innej formie. Hasło tegorocznej akcji „Światło służby” zachęca do współdziałania i niesienia bezinteresownej pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują.

Ogień z Betlejem dotarł do Sochaczewa w niedzielę, 13 grudnia z Katedry Płockiej, skąd światło przywiozła delegacja instruktorów. W tym roku, po raz pierwszy światło nie będzie rozwożone, co nie znaczy, że nie zapłonie na wigilijnych stołach. Sochaczewscy harcerze znaleźli sposób, by w tym trudnym czasie dotarło do wszystkich tych, którzy chcą je przyjąć. Zbudowali przed hufcem bożonarodzeniową szopkę, w której płonie ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem – mieście położonym w Palestynie, gdzie ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

Tegoroczne przekazanie Światła odbędzie się w wyjątkowych okolicznościach. Wszyscy, którzy chcieliby zabrać Światło do swoich domów mogą codziennie od 16 grudnia, w godzinach od 15.00 do 18.00 przyjść do siedziby hufca przy ul. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego 3B, gdzie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa będzie można je otrzymać.

Tegoroczne Światło niesie za sobą szczególny komunikat wzywający do służby – bezinteresownego otworzenia się na potrzeby drugiego człowieka, pozostania uważnym na siebie oraz na swoje otoczenie. Rok 2020 był dla wszystkich ogromnym wyzwaniem – pandemia koronawirusa zmieniła nasze plany i przyzwyczajenia, dotykając niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Ostatnie miesiące pokazały, jak ważna jest społeczna mobilizacja, by zarówno małym, jak i wielkim wyzwaniom stawiać czoła razem, ponad podziałami.

Betlejemskie Światło Pokoju jest także zwieńczeniem działań podejmowanych przez społeczność ZHP przez cały rok. Gdy tylko wybuchła epidemia, harcerze i harcerki przyłączyli się do akcji wspierania seniorów – w trosce o ich zdrowie harcerze i harcerki robią dla nich zakupy, realizują recepty, płacą rachunki czy też wyprowadzają na spacery psy.
Dlatego w tym roku to symboliczne Światło jest potrzebne bardziej niż kiedykolwiek, by nieść nadzieję, otwierać serca na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, być wyraźnym świadectwem harcerskiej służby.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz