Z wizytą w stanicy.

SOCHACZEW Tradycją stało się już, że burmistrz Piotr Osiecki odwiedza uczestników obozów sochaczewskiego hufca, które co roku odbywają się w stanicy harcerskiej w Łąkie na Pojezierzu Kaszubskim. Tym razem jednak, ze względu na epidemię, wizyta miała ta nieco odmienny charakter.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników zastosowano się do obowiązujących obostrzeń. Przy zachowaniu dystansu, w węższym gronie, krótko rozmawiano o pobycie na obozie w tych nietypowych warunkach. Harcerze pochwalili się też jednym z zadań, jakim było przygotowanie makiety obozu. Burmistrz natomiast podziękował za zaangażowanie w harcerską służbę pełnioną w czasie kwarantanny społecznej.

Warto przypomnieć, że w  Łąkie kolejny raz odbywają się także harcerskie obozy żeglarskiego. Organizowane przez nasz hufiec we współpracy z Zespołem Pilota Chorągwi Mazowieckiej. Siedmioro śmiałków – harcerzy z Hufca ZHP w Sochaczewie oraz hufca w Mławie, uczą się w ich trakcie podstaw żeglarstwa m.in. budowy jachtu, meteorologii, teorii żeglowania, locji, przepisów czy bezpieczeństwa i ratownictwa. Harcerze doskonalą swoje umiejętności żeglowania na wodzie, mając szansę ćwiczyć w różnych warunkach pogodowych.

UM Sochaczew

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz