Wywiozą psy ze schroniska.

Jak już informowaliśmy miejskie schronisko dla zwierząt w Kożuszkach Parcel przestanie definitywnie działać 30 czerwca. Tego dnia mają być z niego zabrane ostatnie przebywające w nim psy.

I choć od kilku miesięcy schronisko prowadzić intensywną akcję adaptacyjną, w wyniku, której nowy dom znalazło już ponad 100 zwierząt to nadal przebywa w nim około 30 psów i pięć kotów.

Nie wiadomo jednak czy do czasu całkowitej likwidacji ochronki znajdą one swój nowy dom. Dlatego Urząd Miejski zdecydował się na ogłoszenie przetargu dotyczącego jednorazowego przejęcie, transport i objęcie opieką, do czasu adopcji lub zgonu, zwierząt przebywających w sochaczewskim schronisku.

Chcielibyśmy od razu uspokoić wszystkich miłośników zwierząt. Otóż stawiane przez miasto wymogi dotyczące opieki nad mającymi być przekazanymi psami są bardzo wyśrubowane. Oprócz całodobowej opieki w tym weterynaryjnej, firma, która przejmie zwierzęta będzie musiała między innymi prowadzić szczegółową inwentaryzację przekazanych jej psów. A o ich stanie informować Urząd Miejski minimum co dwa tygodnie. Nowi opiekunowie będą musieli również poszukiwać chętnych do adopcji czworonogów.

Określono również ściele, w jakich warunkach mają przebywać psy przejęte z Azorka. W boksach, do których trafią może być nie więcej niż dwa psy, które muszą mieć zapewnioną możliwość swobodnego przemieszczania się i ochronę przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, a także przed wzajemnym atakowaniem się zwierząt. Natomiast psy agresywne muszą być oddzielone od tych łagodnych. Do tego na każdy z boksów, do którego trafią nasze psy musi posiadać wizytówkę psa umożliwiającą jego identyfikację przez osoby odwiedzające schronisko.

Przy okazji dodajmy, że do końca czerwca możemy przygarnąć przebywające w schronisku Azorek czworonogi. Szczegółowych informacji na temat procedury adopcyjnej można uzyskać pod numerami telefonów: 505-110-564, 737-636-273.

Jerzy Szostak

Fot.: Archiwum Expressu Sochaczewskiego

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz