Wystawa w czasie zarazy.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

W SCK Boryszew przez kilka ostatnich tygodni można było oglądać „pandemiczną” wystawę We are Art. Złożyło się na nią kilkadziesiąt dzieł artystów związanych z Sochaczewem. Zaprezentowano obrazy, instalacje, ceramikę oraz architektoniczną wizję nowoczesnego Sochaczewskiego Centrum Kultury.

Oczami wyobraźni już widziałem imprezy w nim organizowane, ale czar szybko prysł. Na taką inwestycję potrzeba kolosalnych pieniędzy. Na razie inwestuje się w sport. Kultura i sztuka muszą poczekać.

Wracając do wystawy, swoje prace zaprezentowali na niej:

Monika Boruta-Sałacińska – artystka, która nawiązując do impresjonizmu, „maluje światłem”. Inspiracje czerpie z obserwacji otaczającego ją świata oraz ludzi. Wielokrotna zwyciężczyni „Sochaczewskiego Lauru”. Jej prace znajdują się w prywatnych kolekcjach w USA, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Bułgarii oraz Polski;

Zuzanna Niewiadomska – bardzo pomysłowa architektka projektująca przyjazne i komfortowe dla użytkowników otoczenie;

Jadwiga Orczyk-Miziołek – architektka krajobrazu, malarka oraz projektantka i wytwórczyni biżuterii. W niebanalny sposób łączy ze sobą różne techniki, a jej prace można znaleźć w kolekcjach prywatnych w USA, Japonii, Niemczech, Włoszech, Polsce oraz w Watykanie;

Hanna Pietrzak – malarka i fotograficzka, obserwuje świat wokół siebie i go utrwala. „Potrzebujemy drugiego człowieka, by dzielić z nim radość obcowania z pięknem, które widzimy wokół nas. Malowanie daje mi taką możliwość, zwielokrotnioną i przedłużoną w czasie – dopóki ktoś będzie oglądał mój obraz” – napisała w katalogu wystawy artystka.

Maja Ryż – zafascynowana jest fakturą i strukturą oraz ich różnorodnością, którą można spotkać w naturze, abstrakcji, a nawet w geometrii. Jej prace, to przede wszystkim ceramika oraz formy przestrzenne, w których utrwala swoje wizje. Jej prace można było podziwiać na licznych wystawach w Irlandii, Czechach oraz Polsce.

Julia Sałacińska – najmłodsza artystka w tym gronie. Jest jeszcze uczennicą PLSP w Nałęczowie. Jej główne zainteresowania to ilustracja, komiks oraz animacja. Jej film „Teoria Wielkiego Wykichu” został zaprezentowany podczas XXXVI Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Warszawie.

Emilia Zielińska – malarka oraz ilustratorka. Autorka licznych kościelnych polichromii. Absolwentka UAM w Poznaniu oraz ASP w Gdańsku. Ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i grupowych.

Zdzisław Chlebowski – nauczyciel, artysta, podróżnik. Głównym motywem jego prac są portrety dzieci oraz kobiet. Kilkakrotnie nagrodzony przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gamid Ibadullayev – artysta kompletny. Malarz, fotograf, rzeźbiarz, filmowiec oraz muzyk. W każdej z tych dziedzin odnosi sukcesy nie tylko w Polsce. Ma na swoim koncie wiele wystaw i koncertów. Założyciel Pracowni Eksperymentów Audiowizualnych działającej przy SCK Boryszew.

Rafał Sałaciński – malarz, grafik i muzyk. W swoich artystycznych poszukiwaniach łączy swoje kompozycje z tworzonymi animacjami.

Tomasz Ertman
Fot. Tomasz Ertman

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz