Wypadek z udziałem motocyklisty. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!.

Wczoraj popołudniu na Al. 600 – lecia w Sochaczewie doszło do wypadku drogowego w którym obrażeń doznał 16 – letni motocyklista. Policjanci ustalają dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia, apelując o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj około godziny 16.25 patrol ruchu drogowego został powiadomiony przez dyżurnego jednostki o zdarzeniu drogowym do którego doszło na Al. 600 – lecia w Sochaczewie.

Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca renault megane wyjeżdżała z ul. Popiełuszki i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Funkcjonariusze sprawdzili uprawnienia kierowców i stan trzeźwości. 16 – letni kierowca hondy został przetransportowany karetką pogotowia do szpitala.

Droga przez jakiś czas była zablokowana, więc kierowcy musieli korzystać z objazdów. Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, grupy dochodzeniowo – śledczej i technik kryminalistyki.

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności wypadku. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Wczoraj była piękna pogoda, było ciepło i słonecznie. Motocykliści częściej będą widywani na drogach. Motocykl to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia – to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od celu wykorzystania motocykla, poruszający się tym pojazdem należy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Do motocyklistów, zwłaszcza tych posiadających pojazdy sportowe lub sportowo – turystyczne, przylgnęła łatka „dawcy”. Pamiętajcie, że nie każdy z nich jeździ z nadmierną prędkością, świadomie łamiąc przepisy ruchu drogowego. Owszem, zdarzają się czarne owce, tak jak w każdej grupie kierowców. Zdecydowana większość kierowców jednośladów jeździ odpowiedzialnie, mając świadomość konsekwencji wypadku lub kolizji. Faktem jest, że w przypadku zdarzenia drogowego, motocyklista odniesie większe obrażenia niż kierowca samochodu, którego chroni nadwozie.

Pamiętajcie, że motocyklista to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Jego pojazd jest mniej widoczny na drodze, ale nadal ma takie same prawa i obowiązki na drodze jak kierowcy samochodów.

Do kierowców tego typu jednośladów apelujemy o wyposażenie się w kask, kombinezon, obuwie i rękawice dobrej jakości i sprawdzonych marek. Zapewnią większe bezpieczeństwo przy upadku czy „ślizgu”.

Apelujemy więc o przestrzeganie przepisów prawa, życzliwość w stosunku do innych i brak agresji na drodze.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz