Wypadek w Elżbietowie.

Nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na skrzyżowanie doprowadzając do zderzenia z oplem combo. Obydwaj kierowcy trafili do szpitala. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych, dlatego cały czas apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Renault Megane nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wjechał na obwodnicę Teresina nie ustępując pierwszeństwa kierowcy opla combo. Obydwa auta znalazły się w rowie.

Kierowca renault został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia, natomiast do kierowcy opla lądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Przez jakiś czas droga była zablokowana.

Na miejscu pracowali policjanci ruchu drogowego, grupa dochodzeniowo – śledcza i technik kryminalistyki. Trwają ustalenia dokładnych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, obok nadmiernej prędkości i alkoholu, jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. W ubiegłym roku na drogach powiatu sochaczewskiego, wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną 21 wypadków w których rannych zostało 25 osób, a 4 zmarły. W tym roku przez nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu doszło do 7 wypadków drogowych w wyniku których 10 osób odniosło obrażenia. Bądź kierowcą odpowiedzialnym za siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zwolnij, patrz uważnie na znaki i dojedź bezpiecznie do celu.

mł. asp. Agnieszka Dzik

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz