Wymienią kopciuchy.

fot.pixabay

SOCHACZEW Już za dwa tygodnie powinniśmy poznać firmę, która na zlecenie miejskiego samorządu rozpocznie wymianę starych pieców centralnego ogrzewania na terenie miasta. Jest to pierwszy etap projektu dotyczącego poprawy jakości środowiska miejskiego poprzez wymianę urządzeń grzewczych w Sochaczewie. Inwestycja będzie kosztowała 1 413 318 zł, z czego 977 021 zł to dotacje pozyskane od samorządu województwa mazowieckiego.

Przetarg odbywa się w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. A to oznacza, że jego zwycięzca będzie zobowiązany wykonać dokumentację projektowo-kosztorysową oraz uzyskać niezbędne pozwolenia na roboty budowlane. Ten warunek musi spełnić do 30 czerwca. Następnie do 30 września musi zakupić, zamontować oraz uruchomić nowe systemy grzewcze. W sumie ma być ich 39, bo tylu właścicieli posesji zdecydowało się ostatnio na skorzystanie z projektu.

W 30 przypadkach stare piece zostaną zastąpione kotłami na gaz ziemny. Do tego dojdzie pięć pieców na gaz płynny oraz trzy na pellet. W jednym przypadku stary piec centralnego ogrzewania zostanie zastąpiony pompą ciepła, która będzie wspomagana instalacją fotowoltaiczną. W niektórych budynkach przewidziano również ocieplenie stropu poddaszy i stropu nad piwnicą, jak i podłogi na gruncie, oraz wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Dodajmy, że według Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego na terenie Sochaczewa istnieją 5083 stare systemy grzewcze, które w ciągu najbliższych sześciu lat powinny być zastąpione bardziej ekologicznymi.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz