Wylali ostatni asfalt.

W ubiegłym tygodniu, dokładnie we wtorek 29 września, firma Trakt położyła ostatnią warstwę asfaltu na remontowanym odcinku ulicy 15 Sierpnia.

Do wykonania pozostało jedynie uzupełnienie ubytków na skrzyżowaniach z ulicami Mazowiecką, Wojska Polskiego i Broniewskiego. Teraz firma przystąpi do wykonania oznakowania poziomego i pionowego ulicy, która ma być oddana do użytku do połowy października.

Przy okazji dodajmy, że w przyszłym roku miejski samorząd rozpocznie przebudowę ulicy 15 Sierpnia na odcinku od ulicy Broniewskiego do obwodnicy Sochaczewa. Wykona ją prawdopodobnie firma Strabag, która złożyła najniższą – opiewająca na 3 445 815 złotych – ofertę dotyczącą wykonania tego zlecenia. A to rozpocznie się wiosną i potrwa do końca sierpnia 2021 roku. Zakres prac przewiduje budowę nowej jezdni na odcinku prawie kilometra oraz ułożenie chodników. Do tego dojdzie nowa kanalizacja deszczowa, przebudowa skrzyżowań z ulicami Okrzei i Łuszczewskich, nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe oraz nowe, bardziej oszczędne oświetlenie.

dot

Fot. Jerzy Szostak

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz