Wykupują grunty pod lotnisko.

fot.pixabay

TERESIN Rozpoczyna się wykup działek pod budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. Program Dobrowolnych Nabyć ma potrwać do 2023 roku.

Czekamy na zgłoszenia od mieszkańców, którzy są zainteresowani sprzedażą na warunkach rynkowych swoich nieruchomości na potrzeby CPK. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych właścicieli, którzy wiedząc o planach inwestycyjnych CPK, chcą zmienić miejsce zamieszkania już dziś, bez czekania na decyzję lokalizacyjną – mówi Mikołaj Wild, prezes spółki CPK.

W ramach Programu spółka będzie nabywać nieruchomości z obszaru położonego na zachód od Warszawy, leżące między miastami Żyrardów, Grodzisk Mazowiecki i Sochaczew. Teren ten ograniczają: od południa autostrada A2, od zachodu droga krajowa nr 50, od północy wieś Szymanów i rzeka Pisia, a od wschodu – rzeka Pisia Tuczna i miejscowość Baranów. A tym samym obejmie część gminy Teresin, wsie: Maurycew, Pawłówek, Skrzelew oraz Szymanów.

Podstawowe zasady, na których opiera się wykup, to dobrowolność po obu stronach transakcji i transparentność procedury, przy zagwarantowaniu sprzedającym poufności dotyczącej konkretnych procesów negocjacyjnych. Wartość każdej nieruchomości będzie określana przez niezależnych rzeczoznawców w oparciu o operaty szacunkowe.

Spółka CPK umożliwi też zainteresowanym nabycie nieruchomości w nowym miejscu z zachowaniem dotychczasowych więzi społecznych, czyli przeniesienie całych grup mieszkańców w ramach tzw. zorganizowanej relokacji.  To odpowiedź na obawy części mieszkańców dotyczące tego, dokąd mieliby się przeprowadzić. Relokacja jest traktowana przez CPK priorytetowo. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.cpk.pl.

dot

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz