Wyjazd na beatyfikację.

NIEPOKALANÓW  Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie zaprasza do telefonicznego zgłaszania się na wyjazd na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Ogólnonarodowa uroczystość zaplanowana jest na placu Piłsudskiego w Warszawie, 7 czerwca o godz. 12.00.

Po mszy świętej do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie przejdzie procesja z relikwiami nowego Błogosławionego. Zapisy w Niepokalanowie prowadzone są do 20 marca. Po tym terminie kurie diecezjalne zbiorą informacje o zapotrzebowaniu na wejściówki w parafiach, a następnie przekażą te dane do komitetu organizacyjnego w Warszawie. Przewidziano również udział Polaków za granicą. Osoby, które mieszkają poza Polską, a chciałyby otrzymać karty wstępu na uroczystości, powinny zgłosić się do rektorów Polskich Misji Katolickich. Pamiętajmy jednak, że w dobie epidemii koronawirusa uroczystości mogą zostać odwołane.

Warto zaznaczyć, iż wszelkie informacje organizacyjne związane z planowaną na czerwiec uroczystością będą zamieszczane na stronie internetowej prymaswyszynski.pl. Można się również kontaktować z Biurem Komitetu Organizacyjnego, mieszczącym się przy Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Metropolitalnej Warszawskiej przy ulicy Miodowej 17/19, budynek C, pokój nr 2; e-mail – beatyfikacja.wyszynski@mkw.pl; tel. 22 53 17 265; 22 53 17 261.

Marcin Odolczyk

fot. wyszynskiprymas.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz