Wyjątkowe święto.

Reklamy

NIEPOKALANÓW Mimo trwającej pandemii, w najbliższy weekend Niepokalanów godnie uczci pamięć zarówno założyciela klasztoru, jak i tych, co zginęli na polu walki o wolność Ojczyzny. Święto, choć inne niż co roku, zapowiada się bardzo ciekawie.

W najbliższy piątek 14 sierpnia Niepokalanów zaprasza na uroczystości związane ze św. Maksymilianem, założycielem Klasztoru. Rozpoczną się one o godzinie10.00, kiedy nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec w intencji rodzin. Godzinę później odbędzie się msza święta z udziałem energetyków i elektryków, a po niej złożenie kwiatów przy pomniku św. Maksymiliana.

Z kolei, w sobotę 15 sierpnia tradycyjnie będzie miała miejsce, choć w innym wydaniu, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na uroczystą mszę św. duchowni zapraszają o godzinie 11.30. Tym razem poświęcona zostanie bohaterom walki o Polskę – w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – Cudu nad Wisłą. Po jej zakończeniu czeka na przybyłych atrakcja w postaci koncertu pieśni legionowych i ułańskich w wykonaniu zespołu wokalno-aktorskiego ,,Sonanto”.

Marcin Odolczyk

fot.archiwum

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz