Wybierz osobowość roku.

Początek roku to czas rankingów, plebiscytów i podsumowań. Jednym z nich jest ogólnopolski plebiscyt organizowany przez „Polska Times”, serwis www.polskatimes.pl oraz serwisy www.naszemiasto.pl. Po raz pierwszy wśród mianowanych znalazły się osoby z naszego powiatu. Wśród nich Janusz Szostak – wydawca Expressu Sochaczewskiego i prezes Fundacji Na Tropie.

 Sam plebiscyt podzielony jest na kilka etapów. Pierwszy etap, który wyłoni laureatów z miast i powiatów Mazowsza, potrwa do 12 lutego. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału, który rozpocznie się w piątek 14 lutego i potrwa do środy 26 lutego. Dwa dni później, w piątek 28 lutego rozpocznie się ogólnopolski finał. A jego zwycięzców poznamy w środę 11 marca. Wśród nominowanych z naszego powiatu znaleźli się:

Kategoria – Działalność Społeczna i Charytatywna: st. sierż. Anna Opęchowska-Ciak – policjantka, Teresin – pomoc potrzebującym i pomysł stworzenia akcji Niebieska Gwiazdka, która ma na celu zbiórkę rzeczy i żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Joanna Cieśniewska – Dworzec TO.kultura, TOK Teresin – wielkie serce i zbiórki charytatywne na rzecz potrzebujących z Teresina i okolic. Sylwia Fiedler – działaczka społeczna, Sochaczew – wielka empatia i bezinteresownie niesiona pomoc. Jolanta Małczak – artystka, Plecewice – szerzenie czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Janusz Szostak – dziennikarz, pisarz i wydawca m.in. Expressu Sochaczewskiego, założyciel Fundacji Na Tropie, Sochaczew – stworzenie fundacji, która działa w całej Polsce przy wsparciu blisko 100 wolontariuszy i bezpłatnie pomaga rodzinom zaginionych, prowadzi poszukiwania i wspiera prawnie. Wioleta Flakowska – działaczka społeczna, Sochaczew – bezinteresowna pomoc zawsze i wszystkim. Robert Małolepszy – dziennikarz sportowy, działacz sportowy, Sochaczew – promocja mało popularnej w Polsce dyscypliny – rugby, a także działanie społecznie w Sochaczewie, z którego pochodzi. Piotr Pętlak – pracownik MOPS Sochaczew – niesienie pomocy każdemu, kto tej pomocy potrzebuje. Natalia Deptuła – oligofrenopedagog, Sochaczew – działalność jako wolontariuszka i na rzecz osób potrzebujących. Marlena Skrobosz – działaczka społeczna, współtwórczyni Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego, Sochaczew – odwaga i przydawanie odwagi innym, wspieranie kobiet i przeciwdziałanie przemocy oraz za pobudzenie intelektualne sennego miasteczka dzięki stworzeniu Sochaczewskiego Łoskotu Myślowego. Dorota Bednarska – działaczka społeczna, Sochaczew – akcja Dobro dla Seniora, która ma na celu pomóc potrzebującym starszym osobom. Artur Szymański – społecznik, Sochaczew – działania społeczne i bycie wolontariuszem projektu Sochaczewskie Fortyfikacje. Aneta Podrażka – pedagog szkolny, Teresin – włączanie się w akcje dla potrzebujących i koordynację szkolnej akcji Grosik do Grosza, której celem jest pomoc materialna osobom pełniącym funkcję rodzin zastępczych. Aleksandra Rączka – działaczka społeczna, Sochaczew – zaangażowanie w Szlachetną Paczkę, aktywny udział w lokalnych zbiórkach i ogólny kawał dobrej roboty.

Kategoria – Kultura: Władysław Komendarek – muzyk, Sochaczew – całokształt działalności na polu muzyki elektronicznej i klasycznej. Monika Boruta-Sałacińska – malarka, Sochaczew – całokształt twórczości i organizację największej na terenie Sochaczewa i okolic wystawy zbiorowej Malujące Ewy. Mariusz Winnicki – muzyk zespołu Classic, Sochaczew – nagranie solowej płyty Przystanek Miłość z poezją śpiewaną. Marek Orzechowski – nauczyciel, historyk, autor publikacji, Sochaczew – publikacja pt. Zapomniana cukrownia w Młodzieszynie. Klara Zawadzka – malarka, poetka, Teresin – twórczość artystyczna i wyjątkowy koncert w sali widowiskowej Dworca TO.Kultura! w Teresinie. Dawid Żakowski – reżyser, artysta, aktor, Sochaczew – kreatywność, artystyczna dusza i działalność ogólnopolska. Beata Szustkiewicz – malarka, artystka, graficzka, Sochaczew – twórczość artystyczna, ale także za włączanie się w różnie działania, m.in. Sochaczewskie Fortyfikacje czy organizowanie strefy animacji.

Kategoria – Polityka, Samorządność i Społeczność Lokalna: Mariusz Wacławek – sołtys, Pawłowice – zorganizowanie w Pawłowicach pierwszej imprezy integracyjnej pod nazwą Ballada Pawłowicka. Marek Wódka – sołtys, Maszna – zorganizowanie we wsi Maszna pierwszego Pikniku Rodzinnego, który cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Marek Olechowski – wójt gminy Teresin – aktywne włączanie się w akcje organizowane przez lokalną społeczność. Grażyna Grzegorek – sołtys, Skrzelew – integrowanie społeczności lokalnej, poprzez organizowanie wydarzeń dla mieszkańców, m.in. spotkania mieszkańców Skrzelewa z okazji Dnia Dziecka i Dnia Rodziny. Anna Gogół – sołtys, Granice – zorganizowanie pierwszego festynu Dzień Rodziny w Sołectwie Granice.

Kategoria – Biznes: Stanisław Zacharski – INTER TWF, Sochaczew – stworzenie miejsca, które cieszy się popularnością. Martyna Gąsiorowska – właścicielka „Bez Ogródek”, Sochaczew – stworzenie miejsca, które cieszy się popularnością. Marcin Wasilewski – gospodarstwo Tęczowy Ogród – produkowanie zdrowych i ekologicznych soków. Janusz Stodulski – właściciel Agrolbud, Iłów – włączanie się w organizację lokalnych wydarzeń, wspieranie i sponsorowanie gminnych inicjatyw. Danuta Mazur – prezes Banku Spółdzielczego, Iłów – sponsorowanie i fundowanie nagród podczas lokalnych wydarzeń oraz włączanie się w organizację gminnych inicjatyw.

Zasady głosowania znajdują się na stronie polskatimes.pl.

opr. Jerzy Szostak

Fot.: „POLSKA Times”

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz