Wsparli swoje jednostki.

MŁODZIESZYN Samorząd gminy Młodzieszyn zdecydował o zabezpieczeniu swoich jednostek terenowych. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Młodzieszynie, lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci oraz DPS w Młodzieszynie, jego pracownicy i mieszkańcy otrzymali niezbędne środki ochronne w postaci maseczek, kombinezonów i innych materiałów gwarantujących poprawę bezpieczeństwa w tych placówkach.

­– Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy, jest dla wszystkich trudna i wywołuje wiele emocji. Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie oraz pracownicy ośrodka zdrowia są szczególnie narażeni na zachorowanie, potrzebują ochrony oraz wsparcia, dlatego najważniejsze, aby odpowiednio im pomóc – zaznaczyła Monika Pietrzyk, wójt gminy Młodzieszyn, przekazując pomoc placówkom.

W ramach działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się koronawirusa na terenie gminy, niezbędne środki ochronne trafiły również do każdej z jednostek OSP z terenu gminy Młodzieszyn. Strażacy otrzymali maseczki, rękawiczki, okulary, kombinezony i płyny dezynfekujące.

­– Zdajemy sobie sprawę, że szczególnie teraz należy działać szybko i podejmować zdecydowane kroki. Służby te często z narażeniem życia uczestniczą w wielu akcjach. W każdym momencie mogą być narażeni są na kontakt z zakażoną osobą – dodaje wójt gminy.

Ochotnicy z Młodzieszyna, Kamiona, Bud Starych oraz Witkowic poza normalna pracą w akcjach gaszenia pożarów i wsparciu przy wypadkach drogowych uczestniczyli w działaniach mających na celu dostarczenia mieszkańcom maseczek ochronnych, kiedy pojawił się wymóg ich stosowania.

BN

Fot. UG Młodzieszyn

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz