Wsparcie od Fundacji ORLEN dla gmin Iłów i Młodzieszyn.

To kolejna finansowa finansowa pomoc, jak płynie w ostatnich dniach na teren powiatu sochaczewskiego. Tym razem, dotację od Fundacji ORLEN otrzymała gmina Iłów i Młodzieszyn. Na ręce wójtów – Jana Kraśniewskiego i Moniki Pietrzyk symboliczne czeki osobiście przekazał minister Maciej Małecki w towarzystwie reprezentanta PKN Orlen Tomasza Gościniaka.

Kwotę 11.248 zł otrzymał Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie. To dotacja przeznaczona na realizację projektu „Muzyczna Gmina Iłów”. Z kolei, Gmina Młodzieszyn otrzymała dotacje w wysokości 40.000 zł na realizację zadania pn. „Remont Gabinetu Rehabilitacji Ruchowej w Młodzieszynie – I etap”. W ramach zadania zostaną wymienione drzwi i okna wraz z parapetami, instalacja elektryczna z grzejnikami olejowymi, podłoga oraz malowanie ścian.

– Cieszę się, że kolejny raz pomoc ze spółek Skarbu Państwa, kolejna pomoc z Orlenu trafia na ziemię sochaczewską, tym razem są to pieniądze dla Gminnego Ośrodka Kultury w Iłowie, ale są to też pieniądze dla gminy Młodzieszyn. Ta pomoc Orlenu dla dwóch gmin z powiatu sochaczewskiego pokazuje, że spółki Skarbu Państwa bardzo aktywnie angażują się we wsparcie lokalnych społeczności i szczególnie mniejszych miejscowości, tych, które przez wiele lat były pomijane. Cieszę się, że tej pomocy skorzystają mieszkańcy naszego powiatu – mówił tuż po spotkaniu minister Maciej Małecki, poseł ziemi sochaczewskiej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz