Wsparcie nie tylko dla szpitala.

Reklamy

W ostatnich dniach wzrosła liczba przypadków zakażeń COVID-19 wśród mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Tym samym zwiększa się zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju środki ochrony przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa, szczególnie wśród osób i instytucji działających na pierwszej linii frontu w walce z pandemią.

Na taką sytuację ponownie bardzo szybko reagują władze powiatu sochaczewskiego na czele ze starostą Jolantą Gonta oraz poseł na Sejm RP Maciej Małecki, wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Dzięki ich skutecznej współpracy i zaangażowaniu w działania na rzecz ochrony zdrowia mieszkańców, jeszcze podczas minionego weekendu udało się sprowadzić do naszego powiatu kolejne duże wsparcie.

Tym razem jest to 2 tysiące sztuk jakże niezbędnych profesjonalnych maseczek, które przekazało przedsiębiorstwo odzieżowe LPP S.A. To polskie konsorcjum, które jest właścicielem pięciu popularnych marek odzieżowych, którymi są Cropp, Mohito, House, Reserved i Sinsay.

Trafiły one do Szpitala Powiatowego w Sochaczewie, do Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie i do Domu Kapłana Seniora w Sochaczewie. To nie koniec, bo właśnie do naszego szpitala, dzięki posłowi Małeckiemu dotarła także dostawa 200 sztuk kombinezonów TYVEK 600 PLUS, o łącznej wartości ok. 26 tys. zł. Ich najwyższa jakość stanowi doskonałe połączenie ochrony, trwałości i komfortu, więc z całą pewnością przydadzą się naszym niestrudzonym medykom. Ufundowała je firma KGHM Polska Miedź S.A., która wcześniej, co warto przypomnieć, przekazała sochaczewskiemu szpitalowi 1710 litrów płynu do dezynfekcji rąk.

Przekazanie maseczek i kombinezonów ochronnych nastąpiło w poniedziałek, 20 kwietnia. Uczestniczyła w nim osobiście starosta Jolanta Gonta, zaś w imieniu posła Macieja Małeckiego, dyrektor jego biura Michał Orliński i radna miejska Selena Majcher.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz