Wsparcie dla strażaków.

fot.pixabay
Reklamy

POWIAT Strażacy ochotnicy z Szymanowa i Kromnowa zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Umowy na dofinansowanie zakupu odzieży ochrony indywidualnej za 25,9 tysięcy złotych oraz quada za 65 tysięcy złotych podpisali marszałek Adam Struzik oraz beneficjenci. W sumie do jednostek trafi blisko 91 tys. zł.

Jak podkreśla marszałek Adam Struzik, strażacy ochotnicy potrzebują długofalowego i kompleksowego wsparcia.

Trudny czas pandemii pokazał, że druhom brakuje środków ochrony osobistej. Naszą reakcją było szybkie przekazanie jednostkom m.in. masek, rękawiczek, płynów dezynfekujących za ponad 7,5 mln zł. Kontynuujemy też nasze programy wsparcia.

Samorząd Mazowsza nie rezygnuje z dotychczasowych form pomocy. Wiceprzewodniczący sejmiku województwa Adam Orliński zaznacza, że w tym roku strażacy otrzymają środki na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych i sprzętu, ale też remonty strażnic.

Mimo pandemii sukcesywnie pomagamy strażakom. Jest to inwestycja w bezpieczeństwo nas wszystkich – dodaje.

Z kolei Marcin Podsędek, wiceprzewodniczący sejmiku województwa tłumaczy, że dofinansowanie było możliwe dzięki uzyskanym oszczędnościom oraz uruchomionej decyzją radnych województwa rezerwie budżetowej.

Potrzeby OSP wciąż są duże, dlatego co roku w naszym budżecie zabezpieczamy środki na ich doposażenie. Bardzo zależało nam, aby tę pomoc kontynuować, szczególnie teraz, kiedy oprócz codziennych obowiązków, druhowie włączają się w walkę z epidemią.

MM/UM

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz