Wsparcie dla OSP Paprotnia.

PAPROTNIA. O kolejny ważny sprzęt ratowniczo-gaśniczy wzbogaciła się Ochotnicza Straż Pożarna w Paprotni. To zestaw, który na pewno w jeszcze większym stopniu pomoże druhom usprawniając ratownicze działania.

Tym razem, środki na jego zakup pochodziły z budżetu gminy Teresin, ale też okolicznych sołectw i własnych oszczędności udało nam się pozyskać nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. W skład zestawu wchodzą: przenośny maszt oświetleniowy, pilarka spalinowa, 10 par rękawic specjalnych Rosenbauer, adaptery ciągnące do rozpieraka ramieniowego, jak również wentylator oddymiający nadciśnieniowy, smok skośny, cztery szczotki Fiskars. Nabyto też tzw. zestaw interwencyjny. – Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie. Sprzęt bardzo nam się przyda w naszej pracy ukierunkowanej na dbałość o bezpieczeństwo społeczeństwa – mówią druhowie z Paprotni. Przy okazji warto dodać, że OSP Paprotnia to bardzo prężnie działająca jednostka nie tylko na terenie gminy Teresin, ale na pewno też w całym powiecie. Od lat należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jego celem jego istnienia jest ujednolicenie działań o charakterze ratowniczym, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze.

Według ostatnich danych, tylko w ubiegłym roku druhowie z Paprotni blisko sto razy uczestniczyli przy akcjach na terenie gminy. Po względem liczby wyjazdów nieznacznie ulegają jedynie OSP Niepokalanów (112 razy).

Sprzęt niezbędny do wykonania pracy przez strażaków to jedno, a jego odpowiednie utrzymanie to inna sprawa, zwłaszcza jeśli chodzi o ubiór roboczy. Doskonale wiedzą o tym druhowie OSP Paprotnia i wspólnymi siłami urządzili stanowisko do prania oraz suszenia mundurów. Samodzielnie wyszykowali pomieszczenie, ułożyli płytki, zadbali o instalację elektryczną, hydrauliczną oraz montaż innych potrzebnych urządzeń. – Po akcji pralka jest w stanie uprać jednocześnie kilka ubrań specjalnych, następnie suszarka je wysuszy w czasie ok. pół godziny. Dodatkowo zamontowaliśmy zlew przemysłowy oraz stacje uzdatniania wody. Czysty mundur to również nasze zdrowie!– informują tutejsi druhowie, zaznaczając, że i ten sprzęt zakupiony został poprzez wykorzystanie środków własnych OSP przy pomocy Urzędu Gminy w Teresinie. Jakże widać tu strażacką pasję, zaradność i zaangażowanie.

Marcin Odolczyk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz