Wracają Artystyczne Kramnice.

To już VII edycja projektu, który angażuje najmłodszych do kreatywnych działań, przybliża im teatr, taniec, pokazuje świat dźwięków, światła, koloru. 28 lutego rusza wiosenna edycja Artystycznych Kramnic zatytułowana „Muzyczny Kuferek”. Jak zawsze opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Katarzyna Orlińska. Artystyczne Kramnice będzie można obejrzeć na fanpagu Miasta Sochaczew na Facebooku oraz miejskim kanale na Youtube.

Współczesna edukacja poszukuje nowych, atrakcyjnych, skutecznych form przekazywania wiedzy i rozbudzania zainteresowań. Odpowiedzią na wyzwania świata, w jakim żyją już kilkuletnie dzieci, opanowanego przez ekrany komórek i tabletów, stały się właśnie kreatywne zajęcia plastyczne, teatralne i muzyczne organizowane w ramach Artystycznych Kramnic. I choć na razie nie można przeprowadzić warsztatów, wspólnie pobawić się plasteliną i farbami, to najwyraźniej udało się znaleźć formułę, która zachęca dzieci do poznawania sztuki, motywuje do praktycznego zdobywania wiedzy.
– Docierają do nas opinie rodziców, że Artystyczne Kramnice podobają się najmłodszym, maluchy chętnie korzystają z zajęć i ten sam program oglądają kilka razy. I to jest miara sukcesu tego projektu – mówi Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik Wydziału Kultury, Turystyki i Promocji Miasta.

VII edycja Kramnic to trzy spotkania, a pierwsze z nich już w niedzielę 28 lutego. Tego dnia dzieci obejrzą program „Na tropie melodii”. Jego główna bohaterka, melodia, będzie przewodniczką po dziełach muzycznych wykonywanych przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej. Nie zabraknie melodyjnych utworów i piosenek a także prezentacji kolejnych instrumentów muzycznych. Dzieci z klas młodszych, pod kierunkiem Katarzyny Orlińskiej, wykonają ćwiczenia umuzykalniające skupiające się na odczytywaniu przebiegu melodii, a Magdalena Jaworska wraz z małymi gośćmi z Przedszkola „Bajkowa Polana” w Sochaczewie zaprosi na rozśpiewane gordonki – czyli  zajęcia „PARABAM”.

Marcowa edycja kramnic pod tytułem „Wiosno, wiosenko!” odbędzie się z udziałem dziecięco-młodzieżowego zespołu pieśni i tańca FOLKLOREK pod kierunkiem Katarzyny Proch i Kingi Przybylskiej. Tego dnia animatorki opowiedzą o polskich zwyczajach związanych z nadejściem wiosny i świętami wielkanocnymi. Wszystko to okraszone zostanie tańcem i śpiewem w pięknych strojach ludowych. Nie zabraknie muzyki nawiązującej do tej pory roku a także kolejnych prezentacji młodych instrumentalistów ze szkoły muzycznej. Magdalena Jaworska poprowadzi wiosenne śpiewanki i zajęcia rytmiczne w ramach zajęć gordonowskich dla najmłodszych.

Wiosenny sezon kramnic zakończy w kwietniu program „Kwiecień–plecień, czyli muzyczne ciepło-zimno”. Tym razem animatorzy zaproszą do zabawy w muzyczne kontrasty: głośno-cicho, szybko–wolno i inne przeplatające się elementy muzyki z udziałem uczniów PSM. Nie zabraknie kolejnych prezentacji różnorodnych instrumentów muzycznych, utworów i piosenek nawiązujących do tematu spotkania. I tradycyjnie Magdalena Jaworska poprowadzi wspólne muzykowanie w ramach zajęć PARABAM.

UM

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz