WPŁYW RETINOLU NA SKÓRĘ.

Retinol, czyli witamina A w stanie czystym jest ceniona ze względu na efekt stymulujący proces odnawiania komórek. Jest ona po prostu zdolna ułatwić wzrost liczby komórek podstawowych, stanowiących fundament naskórka: pozwala również skórze w dużej mierze usunąć samoczynnie, od wewnątrz, widoczne na powierzchni zmarszczki.

Stymulacja odnowy komórek.

Starsza skóra lub skóra postarzała w wyniku działania światła, odnawia się dużo wolniej, a jej naskórek stopniowo staje się coraz cieńszy. Ułatwiając rozwój komórek, retinol sprzyja pogrubianiu naskórka. Umożliwia utrzymanie młodości naskórka dzięki działaniu biologicznemu: przyspieszone są mechanizmy powstawania komórek. Naskórek ponownie staje się grubszy, co tłumaczy efekty widoczne na powierzchni skóry.

Poprawa jakości skóry

Retinol poprawia równowagę naskórka poprzez stymulację procesu odnowy komórek: cera szybko staje się jednolita, jaśniejsza, ujędrniona.

Działanie na zmarszczki

Stopniowo zmarszczki od wewnątrz wypełniają się i są dużo mniej widoczne na powierzchni skóry.

Stopniowe działanie

Obserwując przebieg procesów zachodzących dzięki retinolowi, łatwo jest zrozumieć, że efekt działania retinolu nie może być natychmiastowy. Aktywacja naturalnych procesów zachodzących w naskórku daje widoczne gołym okiem efekty po kilku tygodniach. Retinol pracuje wolniej, niż liczne aktywne czynniki działające na powierzchni skóry, jednakże oddziałuje on głęboko i skutecznie przeciwdziała starzeniu się skóry.

Hanna Kasztelan

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz